Eb 2024: négy gólig jutottak a dánok és a szlovénok is

K. Zs.K. Zs.
2023.09.07. 23:13
Dánia a papírformának megfelelően simán legyőzte vendégét, San Marinót (4–0), Szlovénia is három ponttal gazdagodott az Észak-Írország elleni 4–2-es sikert követően a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének csütörtöki játéknapján. A H-csoportot továbbra is Finnország vezeti, amely idegenben 1–0-ra nyert Kazahsztán ellen, és immár négyes győzelmi sorozatot mondhat magáénak.

Oliver Antman döntötte el a finnek meccsét (Fotó: AFP)

DÁNIA–SAN MARINO 4–0

Szinte kizárólag a dánoknál volt a labda, de a gólra – egy előbb megadott, majd VAR-ozás után visszavont hazai tizenegyes keltette izgalmak után – a 26. percig várni kellett: akkor Pierre-Emile Höjbjerg bombázott középről a kapu bal oldalába. VIDEÓ ITT!

A szünetig két újabb dán gól született, sőt a meccs legvégén is jött egy Yussuf Poulsentől – kötelező feladat kipipálva.

SZLOVÉNIA–ÉSZAK-ÍRORSZÁG 4–2

Szlovénia jó rajt után a megelőző két selejtezőjén csupán egy pontot szerzett, fontos volt, hogy a ljubljanai meccsen korán jó szituációba kerüljön Észak-Írország ellen – a leshatárról kilépő Andraz Sporar a 3. percben meg is szerezte a vezetést. Csakhogy gyorsan jött a válasz is, a 19 éves Isaac Price egy kipattanóból közelről belőtte élete első válogatott gólját.

Petar Stojanovic góljára sem kellett sokáig várni, az erőszakosan előretörő szélső éles szögből újra előnyt szerzett a szlovénoknak, és a hazai csapat onnan már kézben tartotta a mérkőzést.

KAZAHSZTÁN–FINNORSZÁG 0–1

A meccset eldöntő gól a 78. percben született: hosszú adogatás után Benjamin Källman ugratta ki remekül a leshatárról rajtoló Oliver Antmant, és a dán Nordsjaelland légiósa higgadtan a hálóba gurított. A GÓL ITT!

A 22 éves középpályás, szélső válogatott meccs/gól mérlege befejező csatárokat idéző: hét mérkőzés, öt gól!