Eb 2020, J-csoport: először jutottak ki a finnek; Olaszország: 9/9

B. L.B. L.
2019.11.15. 22:37
Az első félidő derekán Tuominen szerzett előnyt, majd Pukki duplázott a szünet után (Fotó: AFP)
Története során először jutott ki Európa-bajnokságra a finn labdarúgó-válogatott, mivel a J-csoport 9. fordulójában otthon 3–0-ra legyőzte Liechtensteint, így pedig már nem előzhetik meg a riválisok.

EB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ

J-CSOPORT
Finnország–Liechtenstein 3–0 (Tuominen 21., Pukki 63., 75. – az elsőt 11-esből)
Örményország–Görögország 0–1 (Limniosz 34.)
Bosznia-Hercegovina–Olaszország 0–3 (Acerbi 21., Insigne 37., Belotti 53.)

A finn csapat a 21. percben Jasse Tuominen közeli lövésével került előnybe, majd a 63. percben Teemu Pukki büntetőből növelte a fórt. Negyedórával a vége előtt Pukki megszerezte 9. találatát is a J-csoportban, ezzel a válogatott történetének legeredményesebbje lett egy selejtezősorozaton belül.

Finnország így története első Eb-szereplésére készülhet, egyben pedig a 34. nemzet lett, amely valaha kijutott az európai kontinensviadalra.

A FINN GÓLOK

ÍGY ÜNNEPELTEK A FINNEK HELSINKIBEN!

Helsinki, Final Whistle from r/soccer

A csoport esti meccsén az olaszok újra nyertek, így a kilencedik selejtezőjüket is behúzták. A bosnyákok a 21. percig őrizték meg kapujukat, akkor azonban Acerbi szép csel után 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, majd Belotti előkészítése után Insigne próbálkozása elvánszorgott a jobb alsóig (0–2).

A fordulást követően Barella újabb gólpasszt adott, remek indítása után Belotti kapásból lőtt hatalmas erővel a kapuba, az olaszok így 3–0-ra nyertek.