Eb 2020, F-csoport: spanyol négyes, Ramos beérte Casillast

M. D.M. D.
2019.09.08. 22:38
Először Rodrigo (képünkön), aztán Paco Alcácer duplázott a spanyoloknál (Fotó: AFP)
Megőrizte hibátlan mérlegét az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a spanyol labdarúgó-válogatott, amely Rodrigo és Paco Alcácer duplájával 4–0-ra legyőzte hazai környezetben Feröert. Svédország nem bírt otthon Norvégiával, Románia minimális különbséggel múlta felül Máltát.

EB-SELEJTEZŐK
F-CSOPORT
Svédország–Norvégia 1–1
(Forsberg 60., ill. Johansen 45.)
Spanyolország–Feröer 4–0 (Rodrigo 13., 50., Paco Alcácer 90., 93.)
KORÁBBAN
Románia–Málta 1–0 (Puscas 47.) – BŐVEBBEN ITT!

Szinte teljesen lecserélte kezdőcsapatát a romániai győzelem (2–1) után Robert Moreno, a spanyol válogatott szövetség kapitánya, csupán Rodrigo és Sergio Ramos maradt meg a kezdőből a három nappal ezelőtti, bukaresti találkozóhoz képest. A Real Madrid futballistája vélhetően nemcsak azért, mert ő a válogatott csapatkapitánya, hanem azért is, mert 167. szereplésével utolérte Iker Casillast a spanyol nemzeti együttes szereplési rangsorának élén.

De ha már szóba került: míg Romániában a Kepa – Jesús Navas, Diego Llorente, Sergio Ramos, Jordi Alba – Fabián Ruiz, Busquets, Saúl – Rodrigo, Paco Alcácer, Ceballos tizenegy futott ki a pályára, addig Gijónban a De Gea – Carvajal, Sergio Ramos, Hermoso, Gaya – Thiago, Rodri, Parejo – Suso, Rodrigo, Oyarzabal összetételű együttes kapott lehetőséget. Robert Moreno tökéletesen tisztában volt vele, hogy Feröer ellen nem szükséges a legjobbjait szerepeltetni ahhoz, hogy csapata otthon tartsa a három pontot.

A spanyolok a teljes meccsen nagy fölényben játszottak – a kapura lövési mutatót 29–2-re nyerték meg –, de csak a hajrában tették fölényessé sikerüket: Rodrigo az első és a második félidő elején is viszonylag hamar betalált, majd a hosszabbítás perceiben a csereként beálló Paco Alcácer duplázott. 4–0

Spanyolország előnye így már hét pont a csoport élén, mivel a második helyezett Svédország és a harmadik Norvégia nem bírt egymással Stockholmban (1–1).

A csoport harmadik meccsén – mint arról már beszámoltunk – Románia 1–0-ra legyőzte hazai környezetben Máltát.

SPANYOLORSZÁG–FERÖER 4–0