H. D. 2021.07.06 20:34 Frissítve: 2021.07.06 22:32

Ekl: meglepetéssel kezdődött, a nagyszombatiak Máltán kaptak ki

Kedd délután elkezdődött a labdarúgó Európa-konferencialiga első selejtezőköre. A harmadik számú európai kupasorozat első kiírása rögtön meglepetéssel indult: a szlovák Spartak Trnava (Nagyszombat) idegenben 3–2-re kikapott a máltai Mostától.

 

A Mosta a 23. percben vette be először a nagyszombati együttes kapuját (Evo Christ Ememe lett az Ekl történetének első gólszerzője), majd a hazai együttes a következő 12 percben még két gólt szerzett.

A Spartak Trnava még az első félidő ráadásában szépített, a 79. percben pedig újabb gólt szerzett, így életben tartotta a továbbjutási esélyeit. A párharc továbbjutója a Sepsi OSK-val találkozik a második körben.

Az andorrai Santa Coloma idegenben sokáig vezetett, majd 1–1-es döntetlent játszott a gibraltári Mons Calpével.

A montenegrói FK Podgorica hazai pályán Jovan Vujovics tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az albán Lacit, amely a 95. percben büntetőt hibázott.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Mosta (máltai)–Spartak Trnava (szlovák) 3–2
Mons Calpe (gibraltári)–FC Santa Coloma (andorrai) 1–1
FK Podgorica (montenegrói)–Laci (albán) 1–0

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
16.00: 
Liepaja (litván)–Sztruga (északmacedón)
16.00: Noah (örmény)–KuPS Kuopio (finn)
16.00: Szileksz (északmacedón)–Petrocub-Hincesti (moldovai)
17.30: Inter Turku (finn)–PUSKÁS AKADÉMIA (magyar) – élőben az NSO-n!
18.00: Honka Espoo (finn)–NSÍ Runavík (feröeri)
18.00: RFS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri)
18.00: Sant Juliá (andorrai)–Gzira United FC (máltai)
18.00: Suduva (litván)–Valmiera (lett)
18.30: Levadia Tallinn (észt)–St Joseph's (gibraltári)
18.45: Dundalk (ír)–Newtown (walesi)
18.45: Zilina (szlovák)–Dila Gori (grúz)
19.00: Milsami Orhei (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
19.00: Racing FC Union (luxemburgi)–Breidablik (izlandi)
19.45: Glentoran (északír)–The New Saints (walesi)
20.00: MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)–Ararat Jereván (örmény) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.00: Birkirkara (máltai)–La Fiorita (San Marinó-i)
20.00: Skupi (északmacedón)–Llapi (koszovói)
20.00: FH Hafnarfjördur (izlandi)–Sligo Rovers (ír)
20.00: Paide Linnameeskond (észt)–Slask Wroclaw (lengyel)
20.00: Drita (koszovói)–Decsics (montenegrói)
20.00: Partizani (albán)–Sfintul Gheorghe (moldovai)
20.00: Domzale (szlovén)–Swift Hesper (luxemburgi)
20.00: Bala Town (walesi)–Larne (északír)
20.00: FC Europa (gibraltári)–Kauno Zalgiris (litván)
20.30: Szutjeszka (montenegrói)–Gagra (grúz)
20.30: Velez (bosnyák)–Coleraine (északír)
20.45: Maribor (szlovén)–Urartu (örmény)
20.45: Tre Penne (San Marinó-i)–Dinamo Batumi (grúz)
21.00: Siroki Brijeg (bosnyák)–Vllaznia (albán)
21.45: Stjarnan (izlandi)–Bohemians (ír)

A selejtező 1. fordulójának visszavágóit július 15-én rendezik meg fordított pályaválasztással.

2021.09.16 23:28:02

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A »tisztes helytállás« ezúttal nem frázis, hanem valóság volt.

2021.09.16 16:51:45

Európa-liga CSELŐTEI MÁRK

A skótok már kettővel vezettek, majd négy gólt szerzett a Betis, mégis izgalmas lett a vége.

2021.09.16 17:10:01

Európa-liga NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Bátran és góllal kezdett Leverkusenben a magyar bajnok, de a hazaiak megfordították a mérkőzést.

2021.09.16 11:28:04

Európa-liga P. K.

Topligás klub ellen idegenben legutóbb az ETO tudott nyerni – 1991 óta ez csak a győrieknek jött össze.