Ekl: bombameglepetés – a Bodö kiütötte a Romát

2021.10.21. 20:45
A Bodö/Glimt kiütötte a Romát (Fotó: Roma, Twitter)
A Maccabi Tel-Aviv maradt az Európa-konferencialiga A-csoportjának éllovasa, miután 5–0-ra diadalmaskodott a HJK Helsinki otthonában, míg a norvég Bodö/Glimt 6–1-re kiütötte a Romát. Az este másik meglepetése, hogy a Vitesse 1–0-ra legyőzte a Tottenhamet.

Az izraeli együttes lefutballozta finn ellenfelét, a 60. percben – két akcióból, és egy tizenegyesből esett találattal – már 3–0-ra vezetett. A Maccabi spanyol játékosa, Enric Saborit a 87. percben gólra váltotta a csapatának megítélt második tizenegyest is, s Eden Samir is eredményes volt a hajrában, így kialakult az 5–0-s végeredmény.

Az izraeli klub a 60. percben már X–X-ra vezetett a HJK Helsinki ellen (Fotó: Maccabi Tel-Aviv, Facebook)

Hiába állt fel tartalékos csapattal a Roma, szurkolóinak alapelvárása volt, hogy a „farkasok” legyőzzék az elmúlt idényben első bajnoki címét megszerző Bodőt. Ehhez képest a norvég klub úgy vezetett 2–1-re az első félidőben, hogy mindkét találatát tetszetős kényszerítők előzték meg.

José Mourinho hármat is cserélt a félidőben, a rómaiaknak a második játékrész mégis felért egy rémálommal: a hazaiak további négy gólt rámoltak be, így nagy meglepetésre kiütötték a végső győzelemre is esélyes Romát. A portugál szakember 1008. tétmérkőzésen fordult elő először, hogy az általa irányított együttes hat gólt kapjon.

Nem tudni, hogy a műfű, vagy a majd' minden gólban közreműködő, dupláig és három gólpasszig jutó, 21 esztendős Erik Botheim jelentett-e nagyobb kihívás a vendéggárdának.

A Feyenoord–Union Berlin meccs előtt a rotterdami drukkerek megtámadták a német klub játékosait egy étteremben, s holland beszámolók szerint a berlini szurkolók sem jártak jobban, mivel a helyi rendőrök rendkívül agresszíven léptek fel velük szemben. A berliniek számára a találkozó sem alakult ideálisan, a hazaiak 3–1-es sikert könyvelhettek el.

Annak ellenére, hogy a Tottenham előzetesen esélyesebbnek számított a Vitessénél, a hollandok többször veszélyeztettek, és végül a 78. percben a gól is összejött nekik, amellyel kialakult az 1–0-s végeredmény.

Az Omonia Nicosia – Lang Ádámmal a soraiban – 3–1-re kikapott a svájci bajnokság éllovasától, a Baseltől.

A Partizan hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Genttől – az együttes egy perccel Holender Filip (aki az 58. percben váltotta a korábban a Liverpoolban is szereplő Lazar Markovicsot) becserélése után kapott gólt.

Sérülése miatt még mindig nem játszhat a Slovan Bratislavában Holman Dávid, ám a szlovák egylet nélküle is felülmúlta a gibraltári Lincoln Red Impset (2–0) – a pozsonyiak második gólját a korábban a Mol Fehérvárban és a Puskás Akadémiában is futballozó Ezekiel Henty szerezte.

Totálisan uralt első, és biztonsági második félidővel győzött Kolozsváron az AZ Alkmaar, amely már az első húsz percben öt helyzetet alakított ki a CFR kapuja előtt – Jordy Clasie ugyan még a kapufát találta el a tizenhatos vonaláról, az egyedül kilépő Vangelisz Pavlidisz pedig a hazai kapusba lőtt, de Jesper Karlsson fejesét már Cristian Balgradean sem tudta védeni.

A második félidőben már hiába vette át a kezdeményezést a román bajnok, Bilel Omrani fejese és lövése is középre ment, a végén pedig Claudiu Petrila szabadrúgása után a felső lécet súrolva került kapu fölé a labda.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
HJK (finn)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–5
(Kanihovszki 28., 60., Perica 49. – 11-esből, Saborit 87. – 11-esből, Samir 90+4.)
Alaskert (örmény)–LASK (osztrák) 0–3 (Hong Hjun Szok 35., Goiginger 68., Michorl 90+2.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Maccabi Tel-Aviv 3 2 1 10–2 +8 7
2. LASK Linz 3 2 1 6–1 +5 7
3. HJK Helsinki 3 1 2 4–9 –5 3
4. Alaskert 3 3 3–11 –8 0

B-CSOPORT
Anorthoszisz (ciprusi)–Flora Tallinn (észt) 2–2 (Deletics 25., D. Popovic 28., ill. Sappinen 38., 80.)
Partizan Beograd (szerb)–Gent (belga) 0–1 (Kums 59.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Gent 3 3 4–0 +4 9
2. Partizan Beograd 3 2 1 4–1 +3 6
3. Flora Tallinn 3 1 2 2–5 –3 1
4. Anorthoszisz Famagusta 3 1 2 2–6 –4 1

C-CSOPORT
Bodö/Glimt (norvég)–Roma (olasz) 6–1 (Botheim 8., 52., P. Berg 20., O. Solbakken 71., 80., Pellegrino 78., ill. Carles Pérez 28.)
CSZKA Szófia (bolgár)–Zorja Luhanszk (ukrán) 0–1 (Szajjadmanes 65.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bodö/Glimt 3 2 1 9–2 +7 7
2. Roma 3 2 1 9–7 +2 6
3. Zorja Luhanszk 3 1 2 2–6 –4 3
4. CSZKA Szófia 3 1 2 1–6 –5 1

D-CSOPORT
CFR Cluj (romániai)–AZ Alkmaar (holland) 0–1 (J. Karlsson 18.)
Jablonec (cseh)–Randers (dán) 2–2 (Cvancara 35., 53. ill. Odey 36., 90. – 11-esből)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. AZ Alkmaar 3 2 1 4–2 +2 7
2. Jablonec 3 1 1 1 3–3 0 4
3. Randers 3 3 5–5 0 3
4. CFR Cluj 3 1 2 1–3 –2 1

E-CSOPORT
Feyenoord (holland)–Union Berlin (német) 3–1 (Dzsahanbahs 11., Linssen 29., Sinisterra 76., ill. Awoniyi 35.)
Maccabi Haifa (izraeli)–Slavia Praha (cseh) 1–0 (Donyoh 24.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Feyenoord 3 2 1 5–2 +3 7
2. Maccabi Haifa 3 1 1 1 1–3 –2 4
3. Slavia Praha 3 1 2 4–4 0 3
4. Union Berlin 3 1 2 5–6 –1 3

F-CSOPORT
FC Köbenhavn (dán)–PAOK (görög) 1–2 (Pep Biel 80., ill. Sidcley 19., A. Zsivkovics 38.)
Slovan Bratislava (szlovák)–Lincoln Red Imps (gibraltári) 2–0 (Andre Green 46., Henty 84.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. PAOK 3 2 1 5–2 +3 7
2. FC Köbenhavn 3 2 1 7–4 +3 6
3. Slovan Bratislava 3 1 1 1 4–4 0 4
4. Lincoln Red Imps 3 3 1–7 –6 0

G-CSOPORT
Vitesse (holland)–Tottenham Hotspur (angol) 1–0 (Wittek 78.)
Mura (szlovén)–Rennes (francia) 1–2 (Lotric 20., ill. Guirassy 17. – 11-esből, Laborde 41.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rennes 3 2 1 6–4 +2 7
2. Vitesse 3 2 1 4–2 +2 6
3. Tottenham 3 1 1 1 7–4 +3 4
4. Mura 3 3 2–9 –7 0

H-CSOPORT
Qarabag (azeri)–Kajrat Almati (kazah) 2–1 (Sheydaev 79., A. Hüseynov 90+1., ill. J. Kanté 19. – 11-esből)
Basel (svájci)–Omonia Nicosia (ciprusi) 3–1 (Millar 19., Arthur 41. – 11-esből, Zhegrova 88., ill. Jordi Gómez 27. – 11-esből)