El: Sallai betalált a West Ham ellen, de a Freiburg így is kikapott

B. D. K.B. D. K.
2023.10.05. 21:05
Sallai Rolandék kikaptak a West Hamtől (Fotó: Getty Images)
Sallai Roland góljával egyenlített a Freiburg, de a német csapat így is vereséget szenvedett a West Ham Unitedtől a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában. A csütörtöki francia–angol csata döntetlent hozott, ugyanis a Brighton & Hove Albion kétgólos hátrányból mentett meg egy pontot az Olympique Marseille otthonában.

A-CSOPORT

Izgalmas csatának ígérkezett a Freiburg és a West Ham United egymás elleni mérkőzése. A németeknél Sallai Roland kezdett, és a második félidő elején ő szerezte az egyenlítő gólt.

A Freiburg azonban így is vereséget szenvedett. A West Ham továbbra is hibátlan, míg a Topolya és az Olympiakosz megosztoztak a pontokon. (A mérkőzésről bővebben itt!)

B-CSOPORT

Jól mutatja, mennyire kiegyensúlyozott ez a kvartett, hogy az eddig lejátszott négy mérkőzésből három is döntetlennel zárult. A Brighton két percen belül két gólt is kapott a Marseille-től, de egy pontot végül így is megmentett. A csoportot az az AEK Athén vezeti, amely sokáig hátrányban volt az Ajax ellen.

C-CSOPORT

A Betis és a Sparta Praha meccsén az első tíz percben két gólt is láthattak a szurkolók, majd a sevillai gárda a hajrában Isco góljával tartotta otthon a pontokat. Mivel a ciprusi Arisz is nyerni tudott a Rangers ellen, ebben a csoportban mind a négy együttesnek három pontja van.

D-CSOPORT

A Sporting és az Atalanta párharca is izgalmasnak tűnt Portugáliában, végül a bergamóiak örülhettek. A másik találkozón is idegenbeli siker született, a Sturm Graz a Raków Czestochowát verte meg.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Freiburg (német)–West Ham United (angol) 1–2 (Sallai 49., ill. Paquetá 8., Agerd 66.)
Topolya SC (szerbiai)–Olympiakosz Pireusz (görög) 2–2 (Djakovac 63., Pantovics 90., ill. Maszurasz 16., Podence 57.)

B-CSOPORT
Olympique Marseille (francia)–Brighton & Hove Albion (angol) 2–2 (Ch. Mbemba 19., Veretout 20., ill. Gross 55., Joao Pedro 88.)
AEK Athén (görög)–AFC Ajax (holland) 1–1 (Vida 75., ill. Bergwijn 30.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. AEK Athén 2 1 1 0 4–3 +1 4
2. Marseille 2 0 2 0 5–5 0 2
3. Ajax 2 0 2 0 4–4 0 2
4. Brighton & Hove Albion 2 0 1 1 4–5 –1 1

C-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (Diao 9., Isco 79., ill. Birmancsevics 3.)
Arisz Limassol (ciprusi)–Rangers (skót) 2–1 (Moucketou-Moussounda 9., Babicka 59., ill. Sima 70.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Arisz Limassol 2 1 0 1 4–4 0 3
2. Sparta Praha 2 1 0 1 4–4 0 3
3. Rangers 2 1 0 1 2–2 0 3
4. Betis 2 1 0 1 2–2 0 3

D-CSOPORT
Sporting CP (portugál)–Atalanta (olasz) 1–2 (Gyökeres 76. – 11-esből, ill. Scalvini 33., Ruggeri 43.)
Raków Czestochowa (lengyel)–Sturm Graz (osztrák) 0–1 (Böving 24.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atalanta 2 2 0 0 4–1 +3 6
2. Sporting 2 1 0 1 3–3 0 3
3. Sturm Graz 2 1 0 1 2–2 0 3
4. Raków Czestochowa 2 0 0 2 0–3 –3 0

KÉSŐBB (21 órától)

Liverpool FC (angol)–Union Saint-Gilloise (belga) 2–0 (Gravenberch 44., Diogo Jota 90+2.)
Toulouse (francia)–Linzer ASK (osztrák) 1–0 (Suazo 31.)
F-CSOPORT
Villarreal (spanyol)–Rennes (francia) 1–0 (Sörloth 36.)
Maccabi Haifa (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 0–0
G-CSOPORT
Roma (olasz)–Servette (svájci) 4–0 (R. Lukaku 22., Belotti 46., 59., Lo. Pellegrini 52.)
Slavia Praha (cseh)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 6–0 (Chytil 4., 71., Ogbu 7., Garananga 39. – öngól, Schranz 47., Doudera 58.)
H-CSOPORT
Molde (norvég)–Bayer Leverkusen (német) 1–2 (Breivik 87., ill. Frimpong 14., Tella 18.)
Häcken (svéd)–Qarabag (azeri) 0–1 (Juninho 70.)