El-selejtező: Talán ezúttal sikerül a pontszerzés is - Herczeg

2010.08.26. 22:26
A magyar bajnok Debrecen 2–1-re győzött idegenben a Liteksz Lovecs ellen az Európa-liga utolsó selejtezőkörének visszavágóján, így 4–1-es összesítéssel feljutott az El főtáblájára. Herczeg András, a Loki klubmenedzsere a találkozó után elmondta, elmarad a nagy ünneplés.

„Ünneplés nem lesz, mert hétvégén már bajnokink van. Hosszú az út, a pihenésé lesz a főszerep, de természetesen a játékosaim boldogok, és meg is érdemlik a dicséretet, mert nagyot küzdöttek” – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Digi Sportnak a szakember.

„A mérkőzés első felében nagy nyomás alatt tartott minket a Liteksz, a félidő közepétől kezdtünk jobban kinyílni. A második játékrészben már nem éreztem a hazaiak fölényét, Yannick gólja pedig nagyon fontos volt, hiszen más mederbe helyezte a találkozót. Czvitkovics Péter góljánál kiemelném Bernáth Csaba szerepét, aki negyven métert sprintelt azért, hogy elvonja a védők figyelmét.”

A hajdúságiak szakmai vezetője a csoportellenfelekre vonatkozó kérdésre sem válaszolt kitérően. „Vizslatjuk már a kalapokat, és vannak igazán nagyágyúk, akárki jön, egy biztos: nagy ellenfeleink lesznek. Ha bármelyik topligás ellenfél érkezne, az biztosan ismét nagy élmény lenne a szurkolóknak. Ezúttal is célunk lesz megszorongatni ellenfeleinket, talán ezúttal sikerülne a pontszerzés is.”

„A mérkőzés első felében nagy nyomás alatt tartott minket a Liteksz, a félidő közepétől kezdtünk jobban kinyílni. A második játékrészben már nem éreztem a hazaiak fölényét, Yannick gólja pedig nagyon fontos volt, hiszen más mederbe helyezte a találkozót. Czvitkovics Péter góljánál kiemelném Bernáth Csaba szerepét, aki negyven métert sprintelt azért, hogy elvonja a védők figyelmét.”

A hajdúságiak szakmai vezetője a csoportellenfelekre vonatkozó kérdésre sem válaszolt kitérően. „Vizslatjuk már a kalapokat, és vannak igazán nagyágyúk, akárki jön, egy biztos: nagy ellenfeleink lesznek. Ha bármelyik topligás ellenfél érkezne, az biztosan ismét nagy élmény lenne a szurkolóknak. Ezúttal is célunk lesz megszorongatni ellenfeleinket, talán ezúttal sikerülne a pontszerzés is.”

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
13 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22
Ezek is érdekelhetik