Vitorlázás: Érdi Mária hatodik Marseille-ben

D. S. B.D. S. B.
2022.08.10. 13:25
Érdi Mária hatodik helyen zárt Marseille-ben (Fotó: Érdi Mária sajtócsapata)
Érdi Mária a hatodik helyen végzett a 2024-es párizsi olimpia vitorlásversenyeinek otthont adó Marseille-ben – tájékoztatta lapunkat Érdi Mária csapata.

A kétszeres olimpikon futamot is nyert a Coach Regattán az ILCA 6 (volt Laser) osztályban.

„A top 20-ból mindenki hajóba ült Franciaországban. Jó volt látni, hogy ki hol tart éppen. Ezért is különösen örülök annak, hogy végig az élmezőnyben mentem” – nyilatkozta az MVM SE sportolója, aki hozzátette, számára Marseille amúgy is kedvenc helyszínnek számít: „2018-ban ott volt a Világkupa-döntő, ahol ezüstérmes lettem. kifejezetten jó pályának számít”.

A többszörös korosztályos vb- és Eb-érmes vitorlázó jelezte: a következő edzőtábor Cagliariban lesz, ahol amerikaiakkal készül, ezt követően Hollandiában, Hágában ül hajóba a jövő évi olimpiai kvalifikációs vb tesztversenyén, majd októberben a texasi vb következik.