Triatlon: Lehmann Csongor a 15. lett Leedsben a vb-sorozatban

2022.06.11. 16:49
Lehmann lett a legjobb magyar Leedsben (Fotó: Dömötör Csaba)
Legjobb magyarként Lehmann Csongor a 15. helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának szombati versenyén, Leedsben – jelentette az MTI.

A tavaly U23-as világbajnok Lehmann – a viadal honlapja szerint – 54:16 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló sprinttávot. A további magyar indulók közül a tokiói olimpián hetedik Bicsák Bence a kerékpár végén és a futás során sokat dolgozott a korábban összeszedett jelentős hátránya lefaragásán, és végül a 24. lett, míg az úszást követően a vízből még a mezőnyből elsőként kiszálló Dévay Márk a 27. helyen zárt.

A versenyt az új-zélandi Hayden Wilde nyerte meg a francia Léo Bergere előtt, míg harmadikként a német Lasse Lührs végzett, utóbbi célfotóval.

A magyarok a női versenyben nem érintettek, a vegyes váltók vasárnapi küzdelmében viszont igen.

A magyar válogatott keretéhez tartozó triatlonosok közül a tokiói olimpián 12. Bragmayer Zsanett, valamint a tavalyi és a riói olimpián induló Tóth Tamás, illetve a 2016-os ötkarikás játékokon részt vevő Faldum Gábor eközben a katonai világjátékokon versenyzett a spanyolországi Águilasban. A nőknél egyéniben Bragmayer ezüstérmet szerzett, míg a férfiaknál Tóth az 5., Faldum pedig a 11. lett. Váltóban – Polonyiné Svéd Krisztinával – a dobogó harmadik fokára állhatott a magyar csapat.