MTI/SZ. R. 2022.03.19 17:07 Frissítve: 2022.03.19 17:10

Torna-vk: Schermann ötödik, Bácskay hatodik ugrásban

Schermann Bianka az ötödik, Bácskay Csenge a hatodik helyen végzett szombaton ugrásban a tornászok Kairóban zajló világkupaversenyén.

Schermann Bianka ötödik lett Kairóban ugrásban (Fotó: Földi Imre, archív)

A magyar szövetség beszámolója szerint Schermann első számú tartalék volt, egy órával a finálé kezdete előtt azonban egy indiai versenyző visszalépett, így ő is bemutathatta ugrásait, és 12.750 ponttal ötödikként zárt. Bácskay a döntőben megismételte selejtezőbeli helyezését, és 12.649 ponttal hatodik lett.

Vasárnap a kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia gerendán, a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina talajon szerepel a döntőben.

A férfiaknál egyetlen magyar versenyzőnek sem sikerült a fináléba jutás.

2022.12.05 18:22:10

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A Karthago frontembere a Ferencvárosban úszott és vízilabdázott, aztán jött az éneklés…

2022.12.04 08:37:23

December 8-án kerül a mozikba az ötszörös olimpiai bajnok tornász életét feldolgozó alkotás.