Torna: Itt a vége? Berki Krisztián nem indul a világbajnokságon!

Berki Krisztián és edzője, Kovács István (Fotó: Tumbász Hédi)
Csütörtökön karkörzés közben megroppant Berki Krisztián válla, így kénytelen volt a torna-világbajnokságtól való távolmaradás mellett dönteni.
A lólengés olimpiai bajnoka azonban így is kiutazik Stuttgartba a kvalifikációs vb-re, hogy a helyszínen támogassa a társait.
„Nagyon sajnálom, nem így terveztem, szerdán is még minden rendben volt. Az orvosommal, az edzőmmel, Kovács Istvánnal azonban kénytelenek voltunk így dönteni” – mondta csalódottan Berki a Nemzeti Sportnak.
Kovács István már eddig is arról beszélt, hogy csoda kellene az olimpiai kvótához tanítványától, ez a mostani helyzetre hatványozottan igaz, ráadásul az is elképzelhető, hogy az újabb műtét – amelyre a vb után kerül sor – Berki karrierjének végét is jelenti.
„Nem így akarom zárni a pályafutásomat, de ha ez a vége, ezt is el kell fogadnom”
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a tornász, aki egy olimpián nyolc érmet nyert
Torna
2025.10.14. 12:51

Torna-vb: az izraeliek nem utazhatnak be Indonéziába
Egyéb egyéni
2025.10.10. 10:59

Végleges a magyar férfi és női keret a torna-vb-re
Torna
2025.10.03. 10:46

Jövőre is lesz Szombathelyen torna-vk-verseny
Torna
2025.09.29. 17:50

Visszatérhet az úszók, atléták és tornászok közös Eb-je
Úszás
2025.09.29. 13:18
Ezek is érdekelhetik