I. SZ., MTI 2022.07.01 18:30 Frissítve: 2022.07.01 19:45

Lovassport: Duguet nyerte az Alpexavit díjáért kiírt számot

Romain Duguet nyerte a pénteki nap legrangosabb versenyét, az Alpexavit díjáért kiírt számot a Nemzeti Lovardában zajló díjugrató-világkupán.

Romain Duguet (Fotó: AFP, archív)

A verseny honlapja szerint 32 páros állt rajthoz a 145 centiméteres akadályokra kiírt számban, amelyben hét lovas teljesítette hibátlanul és a 76 másodperces limitidőn belül a pályát. Közülük – Hunger Games du Champ du Boisa nyergében – a svájci versenyző volt a leggyorsabb 65.88 másodperces idejével.

Közvetlenül mögötte két osztrák végzett Katharina Rhomberg és Alessandra Reich személyében.

A 12 hazai lovas közül hárman, Jármy Vince, Técsy Attila és Weinhardt Virág zárt nulla hibaponttal, de időeredményük miatt – ebben a sorrendben – az ötödik és hetedik hely között végeztek.