Golf: olyan játékos nyerte a British Opent, akitől senki sem várta

2010.07.19. 00:27
Az ilyen kaliberű viadalon még sohasem diadalmaskodó dél-afrikai Louis Oosthuizen nyerte meg a férfi profi golfozók idei harmadik kiemelt, úgynevezett major versenyét, a vasárnap befejeződő Brit nemzetközi bajnokságot a skóciai St. Andrewsban.

A 27 éves Oosthuizen a négynapos viadal pénteki fordulójában állt az élre, és kiegyensúlyozott játékkal a vasárnapi zárásig nemhogy megőrizte, de tekintélyt parancsolóvá hizlalta előnyét. A dél-afrikai golfozó korábban háromszor állt rajthoz a legnagyobb presztízsű európai golfversenynek számító, az idén 156 versenyzőt felvonultató British Openen, és egyszer sem élte túl a második napi „cut"-ot – azaz ütésszáma alapján nem fért be a mezőny első felébe. Ugyanez a mutatója a négy hagyományos major verseny tekintetében nyolcból egy volt – a mostani a második alkalom, hogy egyáltalán végigjátszhatta a négy napot.

A világelső amerikai játékos, Tiger Woods 285 ütéssel a 23. helyen végzett. Ugyanennyi ütéssel zárt a júniusi US Opent megnyerő északír Graeme McDowell, míg az év első major tornáján, a US Mastersen diadalmaskodó amerikai Phil Mickelson 289 ütéssel, holtversenyben 48. helyezettként ért be a klubházba.