SZ. M. 2021.05.06 21:17 Frissítve: 2021.05.06 21:33

Asztalitenisz: első helyen jutott tovább a Budaörs az Ek-ban

Az Európa-kupa Újvidéken zajló döntő szakaszának csoportkörében a magyar bajnok SH-ITB Budaörsi SC női csapata nagy csatában 3:2-re győzött a francia Etival Clairefontaine ASRTT ellen, így a szombati valamelyik csoportmásodikkal játszik majd a négy közé jutásért.

Első helyen jutott tovább a Budaörs az Európa-kupában (Fotó: Budaörsi SC Asztalitenisz/Facebook)

A második számú kontinentális sorozatnak számító Európa-kupa még tavaly nyáron meghatározott menetrendjét – mint sok mást is – felülírta a járványhelyzet, ezért az európai szövetség úgy döntött, a legjobb 12 csapat részvételével újvidéki buboréktorna keretében dönt a helyezésekről. A 12-ből aztán a rajt előtt 11 lett, a spanyol Linares játékosai ugyanis még az elutazás előtt pozitív vírustesztet produkáltak így meg sem érkeztek a helyszínre. A három háromcsapatos csoport mellé így került egy kétcsapatos is, ide a sorsolás alapján a magyar bajnok SH-ITB Budaörsi SC és a francia Etival Clairefontaine ASRTT került. Mindezt azt jelentette, hogy e két együttes egészen biztosan bejutott a torna negyeddöntőjébe, a kettejük párharca csupán arról volt hivatott dönteni, kié az első és kié a második hely.

A csütörtök esti összecsapást a budaörsiek kezdték jobban, az örökifjú, 45 éves Fazekas Mária remek játékkal verte a franciák 33 esztendős orosz légiósát, Marija Dolgihot. A folytatásban a szülés után visszatérő, de még a korábbi játékát kereső Póta Georgina három játszmában kikapott az ellenfél első számú asztaliteniszezőjétől, a világranglistán 51. helyen álló cseh Hana Matelovától. Csak hogy folytatódjék a hullámvasút, a Budaörs szerbiai légiósa, Surján Szabina játék nélkül nyert a megsérülő francia Marie Migot ellen, majd Fazekas kikapott Matelovától. A döntés tehát az utolsó összecsapásra maradt, amely előtt Bachman Péter a Budaörs edzője cserélt, Póta helyett Lovas Petrát küldte asztalhoz, s ez nyerő húzásnak bizonyult: Lovas jó és türelmes játékkal győzte le a védekező stílusban játszó oroszt. A magyar együttes így elsőként jutott tovább aminek megvan az előnye, a szombati negyeddöntőben valamelyik csoportmásodikkal kell megküzdenie az elődöntőért.

NŐI ASZTALITENISZ EURÓPA-KUPA
DÖNTŐ SZAKASZ, B-CSOPORT
SH-ITB Budaörsi SC–Etival Clairefontaine ASRTT (francia) 3:2

Fazekas Mária–Dolgih 3:1 (8, 10, –5, 9), Póta Georgina–Matelová 0:3 (–10, –9, –7), Surján Szabina–Migot 3:0 j. n., Fazekas–Matelová 1:3 (–4––8, 8, –2), Lovas–Dolgih 3:0 (9, 6, 9)

2021.06.15 08:12:10

Egyéb egyéni BOBORY BALÁZS

„Egyszer Dvéri Zsolt edzés után szólt, hogy »„Gyere, kicsi, rúgjunk egy-két szabadot!«”

2021.06.09 11:27:49

Egyéb egyéni B. D. K.

A 28 éves Paige Spiranac fotóitól felrobban az internet!

2021.06.07 21:52:07

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Június 11-én három helyszínen, Győrben, Budapesten és Debrecenben rendezik meg a DigitalTesiLIVE programot. (x)

2021.06.06 06:51:47

Egyéb egyéni SZÖLLŐSI GYÖRGY

„A kamera jelenléte volt a legfontosabb garancia Öcsinek arra, hogy nem eshet bántódása.”

2021.06.05 08:39:00

Egyéb egyéni HOLMÁR ZOLTÁN

Párizsban a kard egyéni verseny döntőjében francia bírók előtt győzte le francia ellenfelét.