WTCR: Björk nyert, Kismarty-Lechner és Boldizs pontot szerzett

CS. M.CS. M.
2020.11.01. 15:23
Így nézett ki a dobogó a harmadik futamot követően (Fotó: Twitter, @FIA_WTCR)
Thed Björk nyerte a túrautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének utolsó, harmadik futamát. A magyar versenyzők közül Kismarty-Lechner Gábor a 13., Boldizs Bence a 15., pontszerző helyen végzett. Michelisz Norbert a 16., Tassi Attila a 17. helyen zárta a harmadik futamot.

A Cyan Racing versenyzője, a svéd Thed Björk nyerte meg Aragóniában a WTCR spanyolországi versenyhétvégéjének harmadik futamát. Mögötte az uruguayi Santiago Urrutia ért be a második helyen, míg a dobogó legalsó fokát az olasz Gabriele Tarquini foglalhatta el.

Ami a magyar versenyzőket illeti: a 3. futamon már nem volt magyar érdekeltség a rajtelsőségnél. Az utolsó verseny végül Kismarty-Lechner Gábor számára sikerült a legjobban, hiszen a pontszerző 13. helyen zárt.

Mögötte érkezett a francia Yvan Müller, majd egymás után három magyar versenyző: a 16. helyen Boldizs Bence, a 16. helyen Michelisz Norbert, a 17. helyen pedig Tassi Attila ért célba.

Az első aragón futamról bővebben itt, a másodikról itt olvashat.

A vk állása 13 verseny után: 1. Yann Ehrlacher (francia, Lynk & Co) 189 pont, 2. Esteban Guerrieri (argentin, Honda) 182, 3. Jean-Karl Vernay (francia, Alfa Romeo) 148, 4. Yvan Muller (francia, Lynk & Co) 148, 5. Gilles Magnus (belga, Audi) 138, 6. Mikel Azcona (spanyol, Zengő Motorsport) 127... 12. Tassi Attila (magyar, Honda) 80 ... 14. Michelisz Norbert (magyar, Hyundai) 73 ... 18. Boldizs Bence (magyar, Cupra) 34 ... 19. Kismarty-Lechner Gábor (magyar, Cupra) 14