nemzetisport.hu 2013.06.21 07:49 Frissítve: 2014.11.05 01:49

Autósport: az Audi tarolt a Le Mans-i 24 órás időmérőjén

A Tom Kristensen, Allan McNish, Loic Duval trió Audi R18 e-tron Quattrója indul az élről a szombaton 15 órakor rajtoló Le Mans-i 24 órás versenyen. A pole pozíciós kört a francia Duval futotta a csütörtök éjszakai időmérő utolsó 20 percében. Az első három rajthely a három gyári Audié lett.

Duvalék 1.347 másodpercet vertek a 3:22.349 perces körben a második rajthelyet megszerző márkatársra, a Marc Gené, Lucas di Grassi, Oliver Jarvis trióra. A három Audihoz a két Toyota került a legközelebb, a jobbik, Anthony Davidson, Sébastien Buemi, Stéphane Sarrazin trióval induló TS030 Hibrid is több mint négy másodpercet kapott Duvaltól.

A japánok azonban nem mondtak le a győzelemről, a Toyota kisebb fogyasztásában bízva szállnak szembe az Audival.

A verseny szombaton 15 órakor rajtol, az Eurosport teljes hosszában közvetíti.

2021.08.28 08:45:13

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

A Pure ETCR egyetlen magyar versenyzőjével megpróbáljuk egy kicsit bemutatni az autót.

2021.06.05 10:12:59

Egyéb autó-motor KOVÁCS NIKOLETT

Johann Zarco nyerte a Katalán Nagydíj első edzésnapját a MotoGP-ben, de nem ő a leggyorsabb.