ILCA-vb: Vadnai Jonatán negyedik, Érdi Mária 14. lett

V. J./MTIV. J./MTI
2025.05.17. 12:18
Vadnai Jonatán (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
Vadnai Jonatán a negyedik, Érdi Mária a 14. helyen végzett a kínai Csingtaóban rendezett vitorlázó ILCA-világbajnokságon.

A viadal szombati záró napján a férfi (ILCA 7) és a női (ILCA 6) mezőnyben is három-három futamot rendeztek meglehetősen izgalmas, embert próbáló körülmények között.

Az északnyugati szél 13 és 24 csomó közötti sebességgel fújt, és irányát is hektikusan változtatta, a rövid, tarajos hullámokon nehéz volt a küzdelem.

A párizsi olimpián negyedik helyezett Vadnai kétszer második, egyszer negyedik lett, ezzel az összetett negyedik helyre lépett előre.

Érdi Mária a szombati két hetedik és egy 16. helyével az összetettben 14. lett.

Az időjárási körülmények miatt versenyzésre alkalmatlan hétfői, keddi, szerdai és csütörtöki nap után a férfiaknak öt, a nőknek hat kvalifikációs futam alapján hirdethettek végeredményt. Előbbiek mezőnyében 137, utóbbiaknál 99 hajó indult a világbajnokságon.

„Végig csoportbontásban versenyeztünk, ami azért furcsa, mert miközben a saját csoportodban versenyzel, nem tudod, hogy a legnagyobb ellenfeleid mit csinálnak a másik helyen, nem tudsz közvetlenül ellenük küzdeni” – idézte a magyar szövetség honlapja Vadnai Jonatánt.

Hozzátette: ebből ered, hogy az így kialakuló végeredményben nagyon közel vannak egymáshoz a pontszámok, ő például mindössze két ponttal maradt le az első helyről. "Picit pech volt, hogy egy kemény csoportba kerültem” – vélekedett.

A Balatonfüredi Yacht Club sportolója hangsúlyozta: a szél nélküli négy napon nagyon kellett figyelni, hogy fenntartsa a koncentrációt. Előre tudták, hogy összejön a négy érvényes futam, hiszen az utolsó napra nagyon jó szelet ígértek.

Az utolsó nap nagyon kemény volt, borzasztóan nagyok voltak a szélfordulók, nemcsak erős volt a szél, de olykor 40 fokos fordulók is voltak benne. Úgy gondolom, nagyban köszönhető a fizikai kondíciómnak a mostani jó eredmény, hiszen például nem azzal kellett foglalkoznom erős szélben kiülés közben, hogy izzik a combizmom, hanem arra tudtam koncentrálni, hogy honnan jön a következő szélforduló” – magyarázta Vadnai.

 

Legfrissebb hírek

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára

Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32

Érdi Mária bronzérmes lett a franciaországi Grand Slam-versenyen

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:29

Vadnai Jonatánt remek kezdés után norovírus döntötte le a lábáról

Egyéb egyéni
2026.04.16. 11:37

Szakértőink döntetlenre tippelik az ETO–Fradit; Vadnai Jonatánt norovírus döntötte le a lábáról

E-újság
2026.04.15. 23:29

Csomai József: Érdekesen, barátsággal, kíváncsian

Utánpótlássport
2026.04.03. 16:21

Vitorlázás: Érdi Mária is feladta a mallorcai vitorlásversenyt

Egyéb egyéni
2026.04.03. 10:54

Vitorlázás: Érdi Mária aranyéremmel hangolt a versenyszezonra

Egyéb egyéni
2026.03.20. 09:43

Érdi Mária nyerte meg a mallorcai vitorlásversenyt

Egyéb egyéni
2026.03.16. 13:35
Ezek is érdekelhetik