Cselgáncs-vb: Ukrajna nem indítja versenyzőit Budapesten a fehéroroszok miatt

Vágólapra másolva!
2025.05.29. 14:23
null
Ukrajna nem indítja versenyzőit a budapesti cselgáncs-világbajnokságon (Fotó: Getty Images)
Ukrajna nem vesz részt a budapesti cselgáncs-világbajnokságon, tiltakozásul amiatt, hogy a sportági világszövetség (IJF) engedélyezte a fehéroroszoknak az állami szimbólumok újbóli használatát.

Az IJF végrehajtó bizottsága néhány napja döntött amellett, hogy a fehéroroszok június elsejétől indulhatnak nemzetközi versenyeken – ily módon már a budapesti vb-n is – úgy, hogy ismét viselhetik nemzeti címerüket, használhatják zászlajukat és himnuszukat.

Az ukrán cselgáncsszövetség bojkott-határozatáról a TASZSZ orosz állami hírügynökség adott hírt csütörtökön. A moszkvai ismertető szerint Kijev közleményben tudatta: „nem küld hivatalos nemzeti csapatküldöttséget a világbajnokságra, mivel határozottan elítéli az IJF döntését, amelyet ellentétesnek tart az igazságosság, a felelősségvállalás és a szolidaritás alapelveivel a globális sportmozgalomban.”

A nemzetközi szövetség 2022 szeptemberében eltiltotta az ukrajnai háborúban Oroszországot támogató Fehéroroszország sportolóit a nemzetközi versenyeken való részvételtől, 2023 áprilisában viszont engedélyezte az oroszok és a fehéroroszok számára egyaránt, hogy az IJF égisze alatt egyénileg, semleges sportolóként versenyezzenek. A budapesti világbajnokságot június 13. és 20. között rendezik a Papp László Budapest Sportarénában.

 

Legfrissebb hírek

Cselgáncs: „A kemény munka mindig meghozza a gyümölcsét” – Neu Gábor

Utánpótlássport
2025.10.23. 15:44

A hónap utánpótlásedzője: Neu Gábor cselgáncstréneré a szeptemberi díj

Utánpótlássport
2025.10.21. 17:40

Romantika nincs, csak tanulság – Hosszú kávé Balogh Zoltánnal

Képes Sport
2025.10.16. 17:07

Cselgáncs: nem sikerült a bravúr a vb-n, nehéz évet zártak a juniorok

Utánpótlássport
2025.10.09. 20:30

Cselgáncs: Kollár és Szabó is a nyolcaddöntőig jutott a junior-vb-n

Utánpótlássport
2025.10.06. 13:32

Cselgáncs: kezdődik a perui junior-világbajnokság

Utánpótlássport
2025.10.04. 19:24

A hónap utánpótlásedzője: szeptember jelöltjei

Utánpótlássport
2025.10.04. 09:08

Fél évszázada a dzsúdó az élete – 60 éves Hajtós Bertalan

Egyéb egyéni
2025.09.28. 08:00
Ezek is érdekelhetik