Téli EYOF: négy éremmel zártak a magyarok

2025.02.16. 19:52
Négy éremet szereztek a téli EYOF-on a magyar sportolók (Fotó: MOB)
A 19 fős magyar küldöttség négy éremmel, 1-1 arannyal és ezüsttel, valamint két bronzzal zárta a georgiai Bakurianiban és Batumiban rendezett téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF).

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) beszámolója szerint a vasárnapi zárónapon sífutó és biatlon vegyes váltóban voltak érdekeltek a magyarok. Előbbi sportágban Bere Johanna Zója, Ferbár Csongor, Benyovszky Lili és Holló Martin versenyzett, s a 4x5 kilométer után a 17. helyen végeztek. A 4x6 kilométeres sílövő staféta – Besze Dániel, Kunos László, Gaál Dóra és Csikász Panni – a 13. lett.

A vasárnap esti záróünnepségen a sífutó Ferbár Csongor vihette a magyar zászlót.

Mind a négy magyar érem a rövidpályás gyorskorcsolyázók nevéhez fűződött: a 2000 méteres váltóban a Kiss-Gebora Flóra, Z. Molnár Natasa, Árendás Mihály, Kun Bence Benedek összeállítású csapat első lett, 500-on Z. Molnár ezüst-, Árendás pedig bronzérmet szerzett, előbbi pedig 1000 méteren is dobogóra állhatott, azon a távon harmadikként zárt.

 

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik