Asztalitenisz: Póta Georgina az Európa Top 16 nyolcaddöntőjében búcsúzott

SZ. M.SZ. M.
2025.02.21. 13:30
Póta Georginának ezúttal megoldhatatlan feladatot jelentett a román Elizabeta Samara (Fotó: ETTU)
A hét végén a svájci Montreux ad otthont az asztaliteniszezők Európa Top 16-versenyének. Az egyetlen magyar résztvevő, a 13. helyen kiemelt Póta Georgina a nyolcaddöntőben 3:0-s vereséget szenvedett az esélyesebb román Elizabeta Samarától.

A kontinens tizenhat legjobb játékosa között lenni, ráadásul 40 évesen, elismerésre méltó teljesítmény, így aztán Póta Georgina úgy vághatott neki az Európa Top 16-nak, hogy nincs veszíteni valója: 13. kiemeltként nem várható el, hogy a döntőig meneteljen, ha viszont akár csak egy meccset sikerül elcsípnie, az mindenképpen bravúrként értékelhető. Erre amúgy a sorsolás ismeretében kevés esély mutatkozott, ugyanis a nyolcszoros Eb-aranyérmes Elizabeta Samarát kapta ellenfélül a nyolcaddöntőben. Igaz, 35 évesen vélhetően már a románok klasszisa túl van pályafutása csúcsán, de azért a formáját tekintve árulkodó tény, hogy a ranglista alapján az ötödik helyen emelték ki a szervezők.

Mindent figyelembe véve egyértelműen Samara volt a párharc esélyese, s ez az asztalnál is megmutatkozott, a román gyakorlatilag végig a kezében tartotta az irányítást, s három játszmában győzve bejutott a legjobb nyolc közé, míg Póta pályafutása tizenharmadik Európa Top 16-versenyét a 9–16. helyen zárta.

EURÓPA TOP 16, MONTREUX

Nyolcaddöntő
Samara (román)–Póta Georgina 3:0 (7, 5, 6)

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
19 órája

Asztalitenisz WTT: András Csaba kikapott a selejtező második fordulójában Ljubljanában

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:10

Fenn az ernyő, nincsen kas – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.16. 23:56

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Asztalitenisz: András Csaba párosban főtáblára jutott Zágrábban

Egyéb egyéni
2026.06.10. 20:51

Kóczián Éva 90 éves lett

Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Asztalitenisz: a férfiaknál a PTE PEAC, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a bajnoki címet

Egyéb egyéni
2026.05.24. 19:35

Az asztalitenisz Extraligában mindkét címvédő bejutott a döntőbe

Egyéb egyéni
2026.05.23. 19:22
Ezek is érdekelhetik