Rg Eb: negyven ország 340 versenyzője nevezett a budapesti versenyre

2024.02.23. 14:31
40 ország 340 versenyzője nevezett a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságra (Fotó: European Gymnastics/Fb)
Negyven ország 340 versenyzője nevezett a május 22. és 26. között a Papp László Budapest Sportarénában sorra kerülő olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságra.

Az európai szövetség honlapjának pénteki híradása szerint 218 felnőtt és 122 junior versenyző szerepel majd a magyar fővárosban. A felnőtteknél az egyéni mellett az együttes kéziszercsapatok is versenyeznek, a fiatalabbak ezúttal csak egyéniben indulhatnak.

A magyar szövetség egyéniben három felnőtt és négy junior tornászt, valamint egy-egy tartalékot, a csapatversenyre pedig hat főt nevezett.

A kontinensviadal sorsolását jövő csütörtökön tartják.

 

Legfrissebb hírek

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Ritmikus gimnasztika: labdával és szalaggal is a legjobb lett az egyéni összetett Európa-bajnoka

Torna
2026.05.31. 14:45

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04

Ritmikus gimnasztika: az oroszok saját zászlójukat használhatják az Eb-n

Torna
2026.05.24. 14:01

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki Fanni nem helyezésben, hanem minőségben gondolkodik az Európa-bajnokságon

Torna
2026.05.19. 12:58

Ritmikus gimnasztika Eb: kihirdették a magyar keretet

Egyéb egyéni
2026.05.13. 18:37
Ezek is érdekelhetik