EYOF: három arany-, egy ezüst- és egy bronzérem pénteken

2023.07.28. 21:33
Szabados Ármin megvédte EYOF-bajnoki címét kalapácsvetésben (Fotó: olimpia.hu)
Bagi Zoltán, Kovács Alexandra és Szabados Ármin arany-, Jackl Vivien ezüst-, míg Kovács Botond bronzérmet nyert a Mariborban zajló Nyári Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) pénteki versenynapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapja szerint az úszóknál Bagi Zoltán a 100 méteres pillangóúszás döntőjében 54.33 másodperces idejével nem talált legyőzőre, Jackl Vivien (8:34.84 p) 800 méter gyorson szerzett ezüstérmet, Kovács Botond pedig 400 méter vegyesen állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Az atlétáknál két aranyérem is született: 5000 méteres gyaloglásban Kovács Alexandra 22:42.91 perccel diadalmaskodott, a fiúknál pedig a kalapácsvető Szabados Ármin 78,92 méteres dobásával megvédte címét az EYOF-on.

A férfi kézilabda- és a női röplabda-válogatott egyaránt vereséget szenvedett az elődöntőben, így mindkét együttes a bronzéremért léphet pályára szombaton.

A magyar küldöttség eddig hét arany-, öt ezüst- és nyolc bronzérmet szerzett a szlovéniai eseményen, amelyen 48 ország 2419 sportolója küzd az érmekért a 14-18 éves korosztályban.