Szörf: Cholnoky Sára befejezte versenyzői pályafutását

2023.05.02. 15:06
Cholnoky Sára döntése hosszú folyamat eredménye (Fotó: Nemzeti Sport)
Befejezte versenyzői pályafutását a szörfös Cholnoky Sára, aki a jövőben edzői karrierjére szeretne összpontosítani.

„Ez egy hosszú folyamat része volt” – mondta döntéséről az M1 aktuális csatornának Cholnoky, aki két olimpián szerepelt. Hozzátette, nagyon szeret versenyezni, de a következő években az utánpótlásnevelés nagyobb szerepet kap életében.

A 34 éves sportoló kiemelte, ahhoz, hogy versenyben maradjon az élmezőnnyel, nagyjából évi 200 napot vízen kell töltenie, ami sok utazással és távolléttel jár.

Pályafutásáról úgy fogalmazott, bár későn került be a szörfsportba, úgy érzi, kihozta magából a maximumot, bár a két olimpiával kapcsolatban van hiányérzete.

Cholnoky Sára a 2016-os riói játékokon 23. lett, Tokióban pedig a 25. helyen végzett. A 2017-es balatonfüredi Raceboard Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett.