Vegyes páros curling-vb: a magyarok továbbra is nyeretlenek, Tatár mellhártyagyulladással küzd

2023.04.24. 10:45
Továbbra is nyeretlen Joó Linda és Tatár Lőrinc párosa a curling-vb-n (Fotó: Magyar Curling Szövetség/Fb)
Joó Linda és a mellhártyagyulladással küzdő Tatár Lőrinc párosa hétfőn elszenvedte negyedik vereségét a dél-koreai Kangnungban zajló vegyes páros curling-világbajnokságon.

Nem kezdődött jól a hollandok elleni mérkőzés, ugyanis a harmadik end végére már 6–0-s hátrányban voltak a magyarok, a folytatásban azonban feljavult a játékuk, és 6–6-nál egyenlítettek. Az utolsó felvonásban nem tudott fordítani a kettős, így a hollandok begyűjtötték első győzelmüket a vb-n, a magyarok pedig továbbra is nyeretlenek.

A hazai szövetség beszámolója szerint Tatár Lőrinc játékát mellhártyagyulladás nehezíti, és bár az állapota már sokat javult, söpörni még mindig nem nagyon tud, így ez a feladat Joó Lindára hárul.

A magyar páros korábban a házigazdák kettősétől, majd a csehektől és az olimpiai bajnok olaszoktól kapott ki.

Az A-csoportnak még Ausztrália, Kanada, Dánia, Észtország és Skócia a tagja. A körmérkőzés után a csoportelső egyből bejut a legjobb négy közé, a második és harmadik helyezettek pedig keresztbe játszanak az elődöntőbe kerülésért. A húszcsapatos vb 17–20. helyezettjei kiesnek.

A magyarok hétfőn még az észtekkel küzdenek meg.