Öttusa-vb: már a felkészülés végén járnak a magyar indulók

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.07.15. 12:40
null
Gulyás Michelle (Fotó: Dömötör Csaba)
A hazai felkészülés utolsó szakasza zajlik az öttusázóknál, akik jövő vasárnaptól a világbajnokságon szerepelnek.

A vb-nek eredetileg Cancún lett volna a házigazdája, a mexikóiak azonban visszaléptek, ezután Kairó került képbe, végül Egyiptomban, de Alexandriában lesz az év fő versenye július 24. és 31. között.

Az összeállítást illetően Kállai Ákos, a női válogatott szövetségi kapitánya az MTI érdeklődésére elmondta: a csapat gerince adott, mivel a világkupákon négy versenyzőnek – Gulyás Michelle-nek, Guzi Blankának, Réti Kamillának és Simon Saroltának – volt döntője, ráadásul mindegyiknek legalább kettő.

A vb-n az egynemű váltókat az egyéni verseny előtt rendezik, így azokban mások kerülnek képbe. Egyrészt Erdős Rita, aki rendelkezik a felnőttek között világkupa-tapasztalattal, a junior Eb-t pedig megnyerte, másrészt a szülés után visszatért, csapatban világ- és Európa-bajnok Alekszejev Tamara.

Vele kapcsolatban a szakvezető úgy fogalmazott: edzésbe állt, már versenyzett is Berlinben, de fontos, hogy visszaszerezze a versenyrutint, ha jövőre be akar szállni az olimpiai kvalifikációs küzdelmekbe.

Martinek János, a férfiak szakvezetője is a világkupákon eredményesen szerepelt versenyzőket – Bőhm Csabát, Szép Balázst, Demeter Bencét és Bereczki Richárdot – jelölte az egyéni és csapatküzdelemre. Kimaradt ezúttal a csapatból a kétszeres egyéni világbajnok, címvédő, Londonban olimpiai bronzérmes Marosi Ádám. A szövetségi kapitány ezt azzal indokolta, hogy bár volt válogatási kedvezménye, nem szerepelt meggyőzően, a többiek jobban teljesítettek nála.

„A vb-re így nem került csapatba, de az Eb-n számolok vele” – tette hozzá, utalva a szeptemberi székesfehérvári kontinensviadalra.

Vegyes váltóban Guzi Blanka és Bőhm Csaba indul, a páros újabb lehetőséget kap azután, hogy a negyedik vk-n, Ankarában Bőhm sérülése miatt nem tudott rajthoz állni.

A világbajnokságon jövő vasárnap a férfi, másnap a női váltót rendezik, majd az egyéni és csapatverseny szakaszai következnek, a két döntő 30-án lesz, a vb 31-én a vegyes váltóval zárul.

A magyar öttusa csapat a világbajnokságra
férfiak
egyéni és csapatverseny:
Bőhm Csaba, Szép Balázs, Demeter Bence, Bereczki Richárd
váltó: Regős Gergely, Gyurka Márk Manó
nők
egyéni és csapatverseny:
Gulyás Michelle, Réti Kamilla, Guzi Blanka, Simon Sarolta
váltó: Alekszejev Tamara, Erdős Rita
vegyes váltó: Guzi Blanka, Bőhm Csaba

(MTI)

Legfrissebb hírek

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14

Öttusa: Koleszár Mihály és Bőhm Csaba döntőbe jutott a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.12. 11:00

Öttusa: Guzi Blanka bejutott a döntőbe a budapesti versenyen

Egyéb egyéni
2026.06.11. 12:45

Öttusa: világcsúcskísérlet és magyar remények a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.10. 21:42

Öttusa-vk: öt magyar női továbbjutó a nyolc indulóból

Egyéb egyéni
2026.06.09. 20:32
Ezek is érdekelhetik