Birkózó Eb: Galambos és Németh is kikapott az első meccsén

2020.02.12. 14:39
Csupán két mérkőzés jutott szerdán, a római birkózó Európa-bajnokság első női versenynapján érdekelt két magyarnak, Galambos Ramónának és Németh Zsanettnek, mert mind a ketten sima vereséget szenvedtek a nyolcaddöntőben.

A nem olimpiai kategóriában, 59 kilogrammban szereplő Galambos Ramóna a moldovai Anastasia Nichitával találkozott, aki a tavalyi világbajnokságon 57 kilóban ötödik lett és olimpiai kvótát szerzett, míg az Európai Játékokon bronzéremmel zárt, azaz egyértelmű esélyeként léphetett a magyar ellen szőnyegre.Galambos Ramóna a moldovai Anastasia Nichitával találkozott, aki a tavalyi világbajnokságon 57 kilóban ötödik lett és olimpiai kvótát szerzett, míg az Európai Játékokon bronzéremmel zárt, azaz egyértelmű esélyeként léphetett a magyar ellen szőnyegre.

A mérkőzés igazolta a papírformát, Nichita nagyon jó érzékkel indított és ritmusváltásaival rendre meglepte Galambost, aki képtelen volt ellenállni riválisa lábra és derékra támadásainak. A moldovai sorra érte el akcióit, így még a szünetig összegyűjtötte a technikai tushoz szükséges pontokat (10:0).

A 2017-ben Eb-ezüstérmes, 2018-ban vb-ötödik Németh Zsanettnek (76 kg) előzetesen jóval több esélye volt a győzelemre, ám az ukrán Alla Belinszka elleni nyolcaddöntős összecsapásán erőtlennek tűnt. Németh kezdeményezően lépett fel és egy szép mögékerüléssel vezetéshez jutott (2:0), röviddel ezután viszont Belinszka a hátára dobta őt (2:4).

A pihenőig egy újabb mögékerüléssel Németh döntetlenre alakította az állást, majd a második menet elején kiléptetéssel (5:4) visszavette a vezetést, ám az ukrán erre azonnal válaszolt, és egy újabb ledöntéssel hátára vágta Némethet (5:8), amivel eldöntötte a meccset. A zárásig kiléptetéseken kívül egyéb akció nem történt a szőnyegen, Belinszka 10:6-os sikerrel került a nyolc közé.

Galambos és Németh egyformán abban bízhatott, hogy legyőzője fináléba jut és ezzel vigaszágra segíti őt. Előbbinek ez össze is jött, mert Nichita a döntőig menetelt, utóbbinak viszont nem, mert Belinszka már a következő körben, a negyeddöntőben kikapott.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Kohán Gergely

Legfrissebb hírek

„A birkózás komoly alapot ad mindenhez” – Lőrincz Tamás a Fotelninjában

Birkózás
2026.03.20. 18:10

Tisztességes tárgyalás nélkül, nyilvánosan kivégezték a 19 éves iráni birkózót

Birkózás
2026.03.20. 15:59

Szenttamási bronzérmes, Darabos döntős az U23-as birkózó Eb-n

Birkózás
2026.03.13. 19:31

Takács István: Éremmel szeretnék hazatérni Albániából

Birkózás
2026.03.11. 10:18

Sike András: Igazából mindig is futballista akartam lenni, de eltanácsoltak, B-opciónak jött a birkózás

Birkózás
2026.03.08. 12:27

U23-as birkózó Eb: tizenöt magyar indul Nagybecskereken

Birkózás
2026.03.07. 11:57

Tizenhét birkózó képviseli a magyar színeket a tiranai Európa-bajnokságon

Birkózás
2026.03.06. 13:37

Birkózás: sportolóink negyede dobogóra állhatott Tiranában

Birkózás
2026.03.04. 18:58
Ezek is érdekelhetik