Torna-vb: már több mint 90 országból érkeztek nevezések
Eddig 92 ország sportolói adták le nevezésüket az októberben Stuttgartban sorra kerülő torna-világbajnokságra, ekkora érdeklődésre korábban még soha nem volt példa.
A szervezők csütörtöki bejelentése szerint a résztvevők számát tekintve az eddigi rekordot az öt évvel ezelőtt, Glasgow-ban rendezett vb tartotta, Skóciában 86 ország tornászai mérték össze tudásukat. A nevezés szeptemberben zárul, így várható, hogy a Stuttgartban szerekhez lépő sportolók létszáma a mostani nagyjából hatszázról tovább nő, és a résztvevő nemzetek száma is elérheti, majd túllépheti a százat.
A szervezők szerint a nagy érdeklődés hátterében az áll, hogy a versenyzők tokiói olimpiai kvótát szerezhetnek az október 4. és 13. között sorra kerülő vb-n.
Stuttgartban 1989 és 2007 után harmadszor rendeznek világbajnokságot a tornászoknak.
Legfrissebb hírek

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt
Torna
2026.06.10. 12:56

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n
Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában
Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában
Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik




