Megvan Milák Kristóf harmadik aranyérme a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpián! Az érdiek 18 éves úszója a 200 m és 400 m gyors után fő számában, 200 m pillangón is győzött. 1:54.89-es idejével több mint egy testhossznyi előnnyel ért célba a második helyezett ukrán Denisz Keszil előtt magyar idő szerint szombatra virradóra.
Milák mellett Késely Ajna is elkönyvelhette a harmadik elsőségét. A Kőbánya SC 17 éves úszója a 200 és a 800 m gyors után négyszázon is nyert, hatalmas fölénnyel, 4:07.14-es idővel csapott elsőként a célba.
Korábban beszámoltunk róla: pénteken Rendessy Eszter is aranyérmet szerzett – az UTE kajakosa az egész versenynapon ellentmondást nem tűrő teljesítményt nyújtott, a döntőben több mint 5 másodperces előnnyel, 1:46.210 perces idővel diadalmaskodott a szlovák Katarina Pecsuková ellen.
A magyar küldöttség tizenegy aranyéremnél tart az argentin fővárosban.
Legfrissebb hírek

Németh Nándor: Álom a Milákkal felálló váltó
Úszás
2026.06.17. 07:52

Milák a 100 pillangót is behúzta a Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.24. 19:15

Milák és Márton is győzött a Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.23. 19:52

Milák Kristóf is úszik a monacói Mare Nostrumon
Úszás
2026.05.20. 15:50

Milák Kristóf megtörte Szabó Szebasztián nagy sorozatát
Úszás
2026.04.17. 20:16
Ezek is érdekelhetik


