Súlyemelés: ezüst, ezüst és ezüst az ifjú Holló Eb-mérlege
A 15 éves Holló Szilárd három ezüstérmet szerzett a serdülő és ifjúsági súlyemelő Európa-bajnokságon a svédországi Landskronában.
A Kazincbarcikai VSE serdülőkorú versenyzője – a korosztályos Eb honlapja szerint – a plusz 94 kilogrammos kategóriában végzett mindkét fogásnemben és összetettben is másodikként, 118 és 147, illetve 265 kilós teljesítménnyel.
A győztes fehérorosz ugyanennyit teljesített szakításban, lökésben és összetettben egyaránt, s azzal nyert a magyar előtt, hogy az ő testsúlya könnyebb volt.
A landskronai Európa-bajnokságon pénteken – ugyancsak a 15 évesek között – a tatabányai Pákozdi Éva ezüstérmes lett a plusz 69 kilogrammos súlycsoportban, összetettben 165 kilót teljesítve. Másodikként végzett szakításban is 73 kilóval, míg 92 kilogrammal lökésben övé lett az Eb-arany.
Legfrissebb hírek

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n
Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18
Ezek is érdekelhetik







