Torna: változások lehetnek az olimpiai kvótarendszerben

MTI MTIMTI MTI
2015.05.13. 16:34
A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) azt szeretné, ha az eddigieknél több ország képviselői indulhatnának az olimpián, ezért módosítást tervez a kvalifikációs rendszerben.

A szervezet szabályalkotó testülete a héten szavaz arról, hogy öt helyett négy versenyzőből álljanak majd a csapatok a 2020-as tokiói játékokon. Az együttesek létszámát már korábban is csökkentették, Pekingben ugyanis még hat tornász alkotott egy-egy csapatot. Az újabb módosítással a férfiak és a nők mezőnyében 12-12 hely szabadulna fel az egyéni versenyre.

A 2012-es londoni olimpián 58 ország tornászai vettek részt.

A FIG a kvótaszerzés menetén is változtatna: világkupa-, illetve kontinentális versenyek is bekerülnének a rendszerbe, vagyis a tornászok több viadalon elért eredményeik alapján válnának az ötkarikás mezőny tagjaivá. A jövő évi olimpiára az idei, glasgow-i világbajnokságon, valamint egy későbbi riói tesztversenyen lehet kvótát szerezni.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában

Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik