Sznúker-vb: Murphy egy frémmel vezet Bingham ellen a döntőben

Vágólapra másolva!
2015.05.04. 00:14
Shaun Murphy vezet a Sheffieldben zajló sznúker-világbajnokság döntőjében. A hétfőn véget érő csatában az angol 9–8-ra vezet honfitársával, Stuart Binghammel szemben.

Murphy nagyon bekezdett, az első három frémet megnyerte. Annyiban nem volt meglepő, hogy Murphy már kora délután befejezte a maga elődöntőjét Barry Hawkins ellen, míg Stuart Bingham mindössze késő este tudott pihenőre térni, mivel csak döntő frémben győzött Judd Trump ellen.

Binghamnek önbizalmat adhatott az esélyesebbnek tartott Trump elleni diadal. A korábban még elődöntőig sem jutó angol gyorsan összekapta magát, és az első nyolc játék után már 4–4 állt az eredményjelzőn. Bingham lökte az első szakasz egyetlen 100 fölötti brékjét 105-tel.

Binghamnek önbizalmat adhatott az esélyesebbnek tartott Trump elleni diadal. A korábban még elődöntőig sem jutó angol gyorsan összekapta magát, és az első nyolc játék után már 4–4 állt az eredményjelzőn. Bingham lökte az első szakasz egyetlen 100 fölötti brékjét 105-tel.

Ezután a 2005-ben világbajnok Murphyn volt a sor. Ismét egymás után nyert négy játékot, s egy pillanatra úgy tűnt, mégiscsak sima döntőt vívnak. Csakhogy Bingham megint felzárkózott, s bár 8–7 után Murphy nyert egy frémet, a vasárnapi utolsó játék Binghamé lett. Így 17 frém után az állás 9–8 Murphynek.

A 14. frémben Bingham 123-as bréket ért el. Ez volt az idei világbajnokság 84 száz fölötti pontsorozata, ezzel új rekord született a Crucible színházban rendezett vb-k történetében. A döntőben eddig négy darab százast löktek, kettő-kettő elosztásban.

Folytatás hétfő délután, magyar idő szerint 15 órakor.

SZNÚKER-VB, SHEFFIELD
DÖNTŐ (a mérkőzés az egyik fél 18 nyert frémjéig tart)
Shaun Murphy (angol, 8.)–Stuart Bingham (angol, 10.) 9–8

 

Legfrissebb hírek

Lőw Zsolt: Nagyon büszke lennék, ha egyszer a magyar válogatottat vezethetném

Magyar válogatott
2026.01.25. 12:19

Bamidele Yusuf góljával szerzett vezetést a Ferencváros – videó

Európa-liga
2026.01.22. 22:45

Futács Márkó: A fiataloknak meg kell tudni ragadniuk külföldön

Minden más foci
2026.01.19. 11:40

Kyren Wilson legyőzte az 50 éves John Higginst, és megnyerte a sznúker Masterst

Egyéb egyéni
2026.01.18. 23:46

Craig Burley már unja, hogy ő a „skótok Détárija”

Minden más foci
2026.01.08. 18:21

Legutóbb Szoboszlai bombája döntött az Arsenal ellen – videó

Angol labdarúgás
2026.01.08. 12:20

Ellentmondásos előjelek a férfi kéziválogatottnál az Eb előtt

Kézilabda
2026.01.07. 15:17

Az év legnézettebb videói: Szoboszlai Dominik és Cristiano Ronaldo találkozása – íme, az első helyezett!

Magyar válogatott
2026.01.02. 21:08
Ezek is érdekelhetik