Rio 2016: olimpiai aranyról álmodik Eduarda Amorim

2015.03.04. 13:52
Eduarda „Duda” Amorim, a Győr brazil sztárjátékosa arról álmodik, hogy aranyérmes lesz hazája női kézilabda-válogatottjával a jövő évi riói olimpián.

A novemberi súlyos térdsérüléséből lábadozó átlövő a játékok honlapjának nyilatkozva elmondta, világbajnokként sem lesz könnyű dolguk, mert sok erős ellenféllel találkoznak, de képesnek tartja együttesét a sikerre. Legnagyobb riválisuknak az Európa-bajnok, kétszeres olimpiai bajnok norvég válogatottat tartja, amely „mind fizikailag, mind mentálisan nagyon erős”.

Az átlövő kitért rá, hogy saját, lelkes közönségük sokat jelenthet a szoros olimpiai meccseken. Duda szeretne minél előbb visszatérni a pályára – erre a nyár után kerülhet sor leghamarabb –, és decemberben a dániai vb-n érmet remél.

„Jó úton járunk. Ha ezt a vébét is megnyernénk, az nagy önbizalmat adna az olimpiára” – mondta Amorim, akit 2014-ben a nemzetközi szövetség az év női kézilabdázójának választott meg a szurkolók szavazatai alapján.

Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Gulyás Michelle elsősorban a versenyrutint szerezné vissza az idén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 15:15
Ezek is érdekelhetik