Dénes Mercédesz, Sastin Marianna és Szmik Attila győzelemmel kezdett kedden a finnországi Vantaában zajló birkózó Európa-bajnokságon.
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a 48 kilós Dénes a szlovák Lenka Matejovát múlta felül a 16 közé jutásért rendezett mérkőzésen, míg a világbajnok Sastin a negyeddöntőbe jutott az 58 kilogrammos súlycsoportban azzal, hogy legyőzte a spanyol Karima Sánchez Ramist.
A szabadfogásúak 97 kilós kategóriájában a 16 közé jutásért rendezett selejtezőben Szmik a tavalyi Eb-n ötödik albán Egzon Sala ellen nyert.
A szabadfogásúak 97 kilós kategóriájában a 16 közé jutásért rendezett selejtezőben Szmik a tavalyi Eb-n ötödik albán Egzon Sala ellen nyert.
Az első versenynapon érdekelt negyedik magyar, a 65 kilogrammos Lukács Norbert a nyolcaddöntőben kezd.
Legfrissebb hírek

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38
Ezek is érdekelhetik




