Birkózás: ünnepre készülnek a hazai vb szervezői

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.09.11. 14:24
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vasárnapi döntése után a világ birkózói ünnepelni érkeznek Budapestre Hegedüs Csaba, a magyar szövetség elnöke szerint, aki a jövő hétfőn kezdődő világbajnokságon kiemelkedő szereplést vár a magyar csapattól.

A szervezőbizottságot is vezető Hegedűs jelezte, hogy a birkózás olimpián maradásért vívott több hónapos küzdelme miatt a vb-szervezés is nehézségekbe ütközött. Hozzátette, a vasárnapi NOB-döntés után, amely biztosította a sportág helyét a 2020-as és 2024-es játékokon, reményei szerint a birkózás túl van a nehézségeken.

A sportvezető bízik benne, hogy minden éremből szerez együttesünk, méghozzá többet is a Papp László Budapest Sportarénában. Lőrincz Tamást, a kötöttfogásúak 66 kg-os kategóriájának olimpiai ezüstérmesét, idei Európa-bajnokát egyértelmű favoritnak nevezte, de azt is hangsúlyozta, számára a csapat minden tagja potenciális pontszerző, éremvárományos.

Lőrincz elmondta: nem akar nagy kijelentéseket tenni, ezért csak annyit jegyez meg, hogy a válogatott minden munkát elvégzett, és nagyon magabiztosan várja ő maga is a versenyt.

A világbajnokság pontos indulói létszámát egyelőre nem tudni, mert a végleges név szerinti nevezéseket még sokan nem adták le. Az ugyanakkor biztos, hogy a női birkózás két legnagyobb alakja, az egyaránt háromszoros olimpiai bajnok japán Josida Szaori és Icso Kaori szőnyegre lép az arénában, ahol összesen hét világbajnoki címvédő szerepel majd.

A sajtóeseményen Hegedűs gratulált Thomas Bach új NOB-elnöknek, és ismét reményét fejezte ki, hogy a német sportdiplomata el tud látogatni a világbajnokságra. A jelenlévők megemlékeztek a kedden elhunyt Gurics Görgy olimpiai bronzérmes és világbajnok birkózóról, mesteredzőről, aki több mint egy évtizeden át irányította a magyar válogatottat.

A vb-n felveszik a sportág Hírességek Csarnokába Kocsis Ferencet, Moszkva olimpiai bajnokát és Gáspár Tamás világbajnokot, a magyar szövetség igazgatóját.

A hazai csapatban a héten egy változás történt, miután Sleisz Gabriella (63 kg) kézközépcsont-törést szenvedett. Helyette Sándor Klaudia lép majd szőnyegre.

Legfrissebb hírek

Bomba transzfer: a Tatabányánál folytatja a világbajnoki ezüstérmes birkózó

Birkózás
2025.12.12. 18:07

Nem került veszélybe a magyar birkózás jövője… – videó

Birkózás
2025.12.11. 13:26

Átadták a száz éve született Szilvásy Miklós felújított sírját

Birkózás
2025.12.05. 13:26

Népsport: Rákosinak is beszólt, és golyót kapott a lábába

Népsport
2025.12.05. 12:04

Autókereskedéssel foglalkozik az olimpiai bajnok – Farkas Péter hosszú idő után adott interjút

Birkózás
2025.12.04. 10:45

Losonczi Dávid: Mély megbecsüléssel kezelem a díszpolgári címet

Birkózás
2025.12.01. 13:00

Kiállítás nyílt Kozma István és Jamamoto Takao barátságáról a KIMBÁN

Birkózás
2025.11.27. 18:25

Átadták a szigetvári birkózócsarnokot

Birkózás
2025.11.27. 13:30
Ezek is érdekelhetik