MOB: együttműködési megállapodás a macedónokkal

Vágólapra másolva!
2013.06.17. 10:33
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar (MOB) és a Macedón Olimpiai Bizottság a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Világszervezetének (ANOC) rendkívüli közgyűlésén, Lausanne-ban.


„A megállapodás sportszakemberek csereprogramjára, sportszakmai-sporttudományi együttműködésre terjed ki, gyakorlatilag szakmai segítséget nyújtunk a számukra” – mondta Szabó Bence főtitkár a MOB honlapjának.
„A megállapodás sportszakemberek csereprogramjára, sportszakmai-sporttudományi együttműködésre terjed ki, gyakorlatilag szakmai segítséget nyújtunk a számukra” – mondta Szabó Bence főtitkár a MOB honlapjának.

Az ANOC 19. közgyűlésén életműdíjat kapott Jacques Rogge, a NOB leköszönő elnöke, továbbá a tagok új alapszabályt fogadtak el.

„A mintegy 40 éves múltra visszatekintő ANOC-nak 204 tagországa van. Az új alapszabály értelmében a szervezet székhelye a jövőben az olimpia fővárosában, Lausanne-ban lesz” – nyilatkozott Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója, hozzátéve: a közgyűlés azt is elfogadta, hogy a szervezet működésének költségei a tízszeresére emelkedjenek.

Legfrissebb hírek

Juan Antonio Samaranch: Magyarország a világ egyik legfontosabb sportnemzete

Egyéb egyéni
8 órája

Berki Krisztián: Egy országos óvodai program elindítása a tervem

Torna
11 órája

Gálaesttel ünnepelt a 130 éves Magyar Olimpiai Bizottság

Egyéb egyéni
2025.12.15. 22:28

Thomas Bach és Juan Antonio Samaranch Budapesten ünnepli a 130 éves MOB-ot

Egyéb egyéni
2025.12.15. 19:09

Los Angeles 2028: január 14-től lehet jegyet igényelni

Egyéb egyéni
2025.12.15. 18:49

Sportlövészet: változatlan kvótaszám, változó döntős formátum Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.12.15. 13:51

Hétfő este gálaesttel ünnepel a 130 éves Magyar Olimpiai Bizottság

Egyéb egyéni
2025.12.15. 06:32

„A sportolóknak joguk van politikai nyomástól mentesen versenyezni” – fontos NOB-deklaráció a 14. olimpiai csúcsértekezlet után

Egyéb egyéni
2025.12.14. 10:55
Ezek is érdekelhetik