Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett négyszáz méter vegyesen

2008.03.18. 19:51
Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett 400 méter női vegyesen az Eindhovenben zajló úszó Európa-bajnokságon. A győzelmet az olasz Alessio Filippi, míg a harmadik helyet az orosz Jana Martinova szerezte meg. A dobogóról ugyan lemaradt a másik magyar, Jakabos Zsuzsanna, negyedik helye azonban mindenképp dicséretes.
Hosszú Katinka remekül jött fel, és végül ezüstöt szerzett
Fotó: Mirkó István (archív)

TOVÁBBI MAGYAR VONATKOZÁSÚ EREDMÉNYEK

Szepesi Nikolett és Verrasztó Evelyn 200 méter háton, míg Bodor Richárd 100 méteres mellúszásban jutott be a döntőbe az Európa-bajnokságon.
Remekül úsztak a magyarok a 400 méteres női vegyes úszás döntőjében. Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna sokáig egymással versenyzett a harmadik helyért, amiből végül előbbi jött ki győztesként. Olyannyira, hogy végül megelőzte az odáig második Martinovát, és ezüstérmet szerzett.

A futam elején nagyon erősen kezdett Martinova, aki az első helyen fordult 100 méter után. Ráadásul az orosz úszónő a világcsúcs részidőn belül volt jó egy másodperccel. Mögötte a második helyen Jakabos Zsuzsa haladt.

Az ötösön a késöbi győztes Filippi a mellúszást nagyon megnyomta, és élre az állt. Ezt a pozícióját ezután már nem engedte át másnak.

Közben Jakabos a harmadik helyen haladt, és a kissé álmosan kezdő Hosszú Katinka is megérkezett a negyedik helyre a gyorsúszás előtt. A leggyorsabb úszásnemben aztán a két magyar egymás ellen harcolt a harmadik hely megszerzéséért.

Végül Hosszú Katinka lett a nyerő, aki ráadásul beérte Martinovát, és a második helyen csapott célba.