MotoGP: Bezzecchi nyert Indiában, Bagnaia bukott és pont nélkül maradt

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.09.24. 14:34
A MotoGP dobogósai Indiában (Fotó: Getty Images)
Marco Bezzecchi, a Ducati olasz versenyzője nyerte meg a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Indiai Nagydíján, amelyen a címvédő és a vb-pontversenyben most is élen álló Francesco Bagnaia bukott és nem szerzett pontot.

Marco Bezzecchi mögött a spanyol Jorge Martín ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára a Yamahával versenyző francia Fabio Quartararo állhatott fel.

A Moto2-es géposztály viadalát a spanyol Pedro Acosta nyerte, míg Moto3-ban a szintén spanyol Jaume Masia diadalmaskodott.

MOTOGP (21 kör, 105.21 km)
1. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 36:59.157 perc
2. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 8.649 másodperc hátrány
3. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 8.855 mp h.

A pontverseny állása: 13 futam után (még 7 van hátra): 1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 292 pont, 2. Martín 279, 3. Bezzecchi 248