WTCC: Michelisz ötödik helye, történelmi argentin siker

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.08.04. 21:52
null
Michelisz ötödik helyig jött előre a második futamon (Fotó: zengomotorsport.hu)
A hazai közönség előtt versenyző José María López nyerte meg a második futamot a túraautó-világbajnokság most debütáló argentin versenypályáján. A nyolcadik helyről induló Michelisz Norbert az ötödik pozícióig tudott előre jönni, míg az első futamon hetedikként intették le.

ELSŐ FUTAM

Nem sikerült egyből elrajtoltatni a mezőnyt az első futamon, így újabb felvezető kört kellett futniuk a pilótáknak. Michelisz Norbert a harmadik helyről indult, de az első kanyarok után már második volt. Mögötte feltorlódtak a Chevrolet-k, és az ötödik körben előbb Pepe Oriola ugyan megelőzte, de nem sokkal később még sikerült visszajönnie elé a magyar versenyzőnek.

Nem úgy ezt követően, amikor Oriola mellett Tom Chilton és Michel Nykjaer is elment mellette, ráadásul a Gabriele Tarquini által meglökött James Nash Micheliszhez is hozzáért, aminek következtében a kisodródott magyar pilóta visszaesett a nyolcadik helyre. A későbbiekben Robert Huff és Tiago Monteiro is szorongatta, de végül Michelisz volt az, aki meg tudta előzni Nasht és a hetedik helyen intették le. Yvan Müller magabiztosan nyerte meg az első futamot. Michelisz az álló rajtnál a nyolcadik pozícióból kezdhet.

MÁSODIK FUTAM

José María López rajt-cél győzelmet aratott, amivel történelmi tettet hajtott végre, ugyanis ő lett az első pilóta a WTCC-ben, aki első versenyhétvégéjén rögtön futamot tudott nyerni. López az F1-rajongók körében is ismert lehet, ugyanis ő lett volna a végül el nem induló USF1 istálló egyik pilótája.

Michelisz az első körökben két pozíciót is tudott javítani, de végül visszaesett a nyolcadik helyre. A láthatóan piszkos pályán többen is csúszkáltak, a magyar versenyző ennek, valamint Yvan Müller áthajtásos büntetésének és saját előzésének köszönhetően feljött az ötödik pozícióba. A végén még védekeznie kellett Monteiróval szemben, de meg tudta tartani helyét.

„Mindkét versenyünk hasonlóan küzdelmes volt. Ha valaki azt mondja a második futam előtt, hogy ötödik leszek, akkor azt aláírtam volna. Volt néhány szituáció, ahol lehettem volna szerencsésebb vagy ügyesebb, de ebben most nem volt több. Az első futamon a második helyen haladtam, de ha nem löknek ki, akkor is talán a negyedik hely lehetett volna a reális eredmény. Összesen 19 pontot gyűjtöttünk a hétvégén és biztos vagyok benne, hogy ezek a pontok sokat számítanak majd a végelszámolásnál” – értékelt a nap végén Michelisz.

TÚRAAUTÓ-VB
ARGENTIN NAGYDÍJ
ELSŐ FUTAM
1. Yvan Müller (francia, Chevrolet)
2. Pepe Oriola (spanyol, Chevrolet) +4.924
3. Tom Chilton (brit, Chevrolet) +7.813
...
7. Michelisz Norbert (magyar, Honda) +12.833

MÁSODIK FUTAM
1. José María López (argentin, BMW)
2. Gabriele Tarquini (olasz, Honda) +3.619
3. Pepe Oriola (spanyol, Chevrolet) +3.989
4. Michel Nykjaer (dán, Chevrolet) +4.945
5. Michelisz Norbert (magyar, Honda) +7.135

A vb-pontverseny állása: 1. Muller 312 pont, 2. Nykjaer 180, 3. Tarquini 166, ... 8. Michelisz 111

Legfrissebb hírek

TCR World Tour: Michelisz kiesett a második misanói versenyen

Egyéb autó-motor
8 órája

TCR World Tour: Michelisz vezérletével kettős Hyundai-győzelem a misanói nyitó versenyen

Egyéb autó-motor
Tegnap, 17:09

TCR World Tour: Hyundai-uralom Misanóban – Michelisz az első rajtsorból várja az év első versenyét

Egyéb autó-motor
Tegnap, 9:31

Indul a TCR World Tour új idénye – Michelisz célba veszi az újabb bajnoki címet

Egyéb autó-motor
2026.05.08. 18:40

TCR WORLD TOUR, 2026 – MENETREND, MEZŐNY

Egyéb autó-motor
2026.05.08. 15:37

Elhunyt Alex Zanardi autóversenyző és paralimpiai bajnok

Egyéb autó-motor
2026.05.02. 11:35

„Még mindig sikerre éhes vagyok” – Michelisz Norbert 2026-ban is a Hyundai színeiben versenyez

Egyéni
2026.04.21. 10:34

A siker gyakran az edzés utáni órákban dől el

Egyéb egyéni
2026.01.09. 07:17
Ezek is érdekelhetik