Sümegi László négy bajnoki címet gyűjtött be az ob záróversenyén

2007.09.12. 16:01
A Magyar Jet-Ski Szövetség a Nemzeti Bajnokság V., záró futamát 2007. szeptember 8-9-én a Land-Bau Kft. főszponzorálásával Szalkszentmártonon, a szalki tavon rendezte meg négy nemzet (magyar, szlovák, osztrák, szerb) versenyzőinek részvételével.
Szalkszentmártonban ért véget az idény

Az időjárás nem volt kegyes a résztvevőkhöz, mivel orkánszerű sarkvidéki szélben, s esőben vívtak meg a 2007. évi bajnoki címekért. A szombati versenynapon az újonc szlalom verseny női kategóriájában ismét Baróthy Beatrix győzedelmeskedett, így 100%-os eredménnyel megszerezte a bajnoki címet. Lémon Diána a második és Kocsik Mónika a harmadik helyen végzett. A bajnokság végeredménye: 1. Baróthy Beatrix 100 pont, 2. Lémon Diána 85 pont, 3. Molnár Edina 62 pont.

A férfi slalom kategóriában Győri László vihette el a győztesnek járó kupát, ezzel megszerezte a bajnoki címet. Rátkai Gábor a második és Dancs Géza a harmadik helyezést szerezte meg. A bajnokság végeredménye: 1. Győri László 94 pont, 2. Kurinka Richárd 87 pont, 3. Dancs Géza 65 pont.

A program folytatásaként délután a profik versenye zajlott, a hosszú távú, kitartásos Formula versenyekkel.

A Formula 2 kategóriában a tavalyi Világbajnoki ezüstérmes, örökös magyar bajnok Sümegi László új Kawasaki gépével, nagyszerű versenyzéssel felállhatott a dobogó legmagasabb fokára a 20 éves, négyszeres Európa bajnok Vágott András és a háromszoros Európa Bajnok, hatszoros magyar bajnok Czeller Béla előtt. Sümegi László ezzel a győzelmével megszerezte a kategória bajnoki címét. A bajnokság végeredménye: 1. Sümegi László 286 pont, 2. Czeller Béla 222 pont, 3. Heller Éva 206 pont.

A Formula 3 kategória 20 perces offshore versenyét az idén Európa Bajnoki címet szerzett Bíró Péter nyerte, az ifjú tehetség, Szabó Gábor és a 16 éves Bilek Levente előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Bíró Péter 279 pont, 2. Pelei Sándor 226 pont, 3. Puskás Zoltán 226 pont.

A vasárnapi versenyeken folytatódott a télies idő és a kiélezett küzdelem, az újoncok zártpályás versenyén ülős kategóriában (Novice Runabout) Győri László győzött, Dancs Géza előtt, míg a dobogó harmadik fokát Rátkai Gábor szerezte meg, ezzel a bajnokság végeredménye: 1. Győri László 588,5 pont, 2. Dancs Géza 487 pont, 3. Skobrák Tibor 417 pont. Novice állós kategóriában (Novice Ski-X2) a 11 éves Sümegi Martin győzedelmeskedett a Rátkai Tamás és a szlovák Bohuslav Jozef előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Sztrakon Zsolt 696 pont, 2. Sümegi Martin 631 pont, 3. Bohuslav Jozef 630 pont.

Ski Stock kategóriában a háromszoros magyar bajnok, Puskás Zoltán győzedelmeskedett Zana Tamás és a 14 éves, tavaly Európa Bajnoki ezüstérmes osztrák Manuel Nöbauer előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Puskás Zoltán 760,5 pont, 2. Manuel Nöbauer 743 pont, 3. Zana Tamás 606 pont.

Ski Superstock kategóriában a hatszoros magyar bajnok Pelei Sándor diadalmaskodott Bíró Péter és Szabó Gábor előtt, a bajnokság végeredménye: 1. Bíró Péter 815 pont, 2. Pelei Sándor 803 pont, 3. Puskás Zoltán 654 pont.

Runabout Limited kategóriában Vágott András aratott győzelmet, Sümegi László és Ifj. Juhos Árpád előtt, így Sümegi már a második ezévi bajnoki címét gyűjthette be. A magyar bajnokság végeredménye: 1. Sümegi László 819 pont, 2. Vágott András 663 pont, 3. Futó Attila 562 pont.

A Runabout Superstock „királykategóriában” Nyőgéri Csanád lépett fel a dobogó legfelsőbb fokára Vágott András és Sümegi László előtt. Sümeginek a 3. hely is elég volt a 2007. évi bajnoki cím megszerzéséhez. A bajnokság végeredménye: 1. Sümegi László 734 pont, 2. Nyőgéri Csanád 643 pont, 3. Vágott András 570 pont.

A Free-style kategóriában a tavalyi bajnok, Pelei Sándor vihette el a győztesnek járó kupát a Dakari kamionos menő, Szobi Balázs és Puskás Zoltán elől, ezzel a bajnokság végeredménye: 1. Pelei Sándor 92 pont, 2. Szobi Balázs 88 pont, 3. Mitrovics Gábor 45 pont.

A Formula 1, „királykategóriában” a 18 éves Nyőgéri Csanád győzött, Sümegi László és a 16 éves Heller Éva előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Sümegi László 252 pont, 2. Nyőgéri Csanád 246 pont, 3. Heller Éva 193 pont.

A 2007. évi bajnokságon Sümegi László kimagasló eredményt ért el, mind a 4 kategóriát, melyben elindult, megnyerte, ezzel megszerezte a 19. magyar bajnoki címét. Bíró Péter is nagyszerű évet zárt, az Európa Bajnoki címe mellé két magyar bajnoki címet (FORMULA-3, Ski Superstock) szerzett, így már hétszeres magyar bajnok. Pelei Sándor a Free-Style bajnoki címmel szintén a 7. magyar bajnoki címét gyűjtötte be, Puskás Zoltán a Ski Stock kategória bajnokságának megszerzésével négyszeres magyar bajnok.