csupasport bannerhátsófüves banner

Új edzővel, és jó taktikával nyerte meg a Vértes Terep Maratont

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2026.05.23. 10:07
null
Bürge Mariann 4:34:57-es idővel teljesítette a Vértes Terep Maraton 50 kilométeres távját, ezzel első lett a hölgyek között.

– A győzelem szándékával vágott neki a távnak?
– Az elmúlt esztendőkben kissé háttérbe szorult a versenyzés, szóval egyáltalán nem ezt tűztem ki magam elé – mondta a Csupasportnak Bürge Mariann. – Amolyan edzőversenynek fogtam fel, kíváncsi voltam, hol is tartok jelenleg. Az év elejétől új edzővel készülök, Magyar Tamás iránymutatása alapján dolgozom, és végzem az pulzus alapú edzéseket. Az volt a célom, hogy a Vértes Terep Maratonon tartani tudjam az előírt tempót. Hogy miért versenyeztem kevesebbet? Sok mindenbelejátszott, lett egy  kutyám is, sokat kell vele foglalkoznom. Kutyás futásaim voltak, a mozgás természetesen nem maradt el, csak más irányba terelődött. 

 

– Milyennek értékeli a versenyt?
– Négy esztendővel korábban már részt vettem rajta, így ismertem a pályát, tudtam, hogy nem egyszerű, de jól futható. Vannak benne sunyi emelkedők. Kiegyensúlyozottan haladtam, a frissítést és a pulzust tartottam, a hajrában pedig mindent beleadtam. Nem volt holtpontom, egyszer húsz méterrel eltévesztettem a pályát, de gyorsan visszatértem a helyes útra. 

A maratoni és az ultramaratoni táv egyszerre indult, huszonhárom kilométernél ágazott szét, addig akadtak nagyobb meccselések. 

Aztán huszonhárom kilométert követően egyedüli nőként haladtam elöl a fiúkkal, nem tudtam, hogy a második lány mennyire van mögöttem. A végén kiderült, hogy fél órával előztem meg, úgyhogy magabiztosan győztem. Egyébként remekül alakult az időjárás, a frissítőpontok is minden igényt kielégítettek, még pizzával is várták a futókat. Mindenkinek ajánlom ezt a pályát és a versenyt.

 

– Mi jelentette a legnagyobb kihívást?
A folyadékpótlás. A meleg miatt fokozottan kellett figyelnem, talán több folyadékot kellett volna vinnem magammal, de ezt is megoldottam, a pontokon újratöltöttem a kulacsomat. Jól éreztem magam, ami nagy szó, mert tavaly küszködve teljesítettem az Ultra-Trail Hungary száztizenegy kilométeres távját. Márpedig nagyon nem mindegy, hogy jó érzésekkel, vagy szenvedve érsz be a célba. Külön örülök, hogy most az előbbiről számolhatok be.

– Milyen tervei vannak a közeljövőre?
– Legközelebb az Ultra-Trail Hungary száztizenegy kilométeres távján leszek ott, a célom pedig az, hogy javítsak a tavalyi időeredményemen. 

 

Legfrissebb hírek

Győzelemmel ünnepelte első maratoniját az UTH-n

Csupasport
15 órája

Mindhárom célját elérte, boldogan távozott az UTH-ról

Csupasport
2026.06.05. 14:58

Ismét a Városligetben lesz vasárnap a női futógála

Egyéb egyéni
2026.06.05. 11:06

A hatalmas hóvihar sem akadályozta meg a győzelmét a Transylvanián

Csupasport
2026.06.03. 14:10

Bódis Tamás megdöntötte a 100 kilométeres futás magyar csúcsát

Csupasport
2026.06.01. 11:05

Bejött a lassúbb taktika – aranyérem lett a jutalma

Csupasport
2026.05.27. 14:58

Sokszor elesett, mégis győzött az érzelmes jótékonysági versenyen

Csupasport
2026.05.26. 15:33

Borza Helga számára az olaszországi bronzérem felér egy arannyal

Csupasport
2026.05.25. 17:07
Ezek is érdekelhetik