csupasport bannerhátsófüves banner

Bejött a számítása, bronzérmet szerzett a Kassa-Miskolc Ultramaratonon

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2026.05.19. 14:16
null
Pablecki-Frikker Brigitta 12:45:01-es idővel harmadik lett a 118 kilométeres Kassa–Miskolc Ultramaratonon a hölgyek között.

Harmadik lett a Kassa–Miskolc Ultramaratonon a hölgyek között: elégedett a teljesítményével?

Konkrét tervvel érkezem, bár abban nem voltam biztos, hogy meg is tudom valósítani – mondta a Csupasportnak Pablecki-Frikker Brigitta. – Előzetesen 12:30 és 13 óra közötti időeredményt szerettem volna elérni, és ott lebegett a szemem előtt a dobogó is. Sőt, azt mondtam a többieknek, az az érzésem, harmadik leszek. Bejött… Habár távol állt a tökéletestől a futásom, végül mindegyik célomat teljesítettem. Eddig a leghosszabb távom száz kilométer volt körözős versenyen, míg most A-ból B-be kellett futni. Nehezen ment, meleg is volt, de megoldottam.

Milyen volt a verseny?

Mindenképpen visszafogottabb tempóban szerettem volna kezdeni, mert tudtam, hogy ez nagyban befolyásolja a későbbi tempót. Hatperces kilométerekkel kezdtem, és félóránként ettem valamit, illetve igyekeztem elegendő vizet inni. Hetven kilométerig minden a terv szerint ment, majd elkezdtem lassulni. Onnantól már nem a váltópontokig néztem, hanem két-három kilométerekre raktam össze magam. Aztán igyekeztem erőt venni magamon, de előfordult, hogy bele kellett sétálnom. Időnként kétszáz métert gyalogoltam és két kilométert futottam felváltva, egyrészt, hogy „elfoglaljam magam”, másrészt, hogy a séta alatt erőt gyűjtsek. A hajrában elképesztően nehezen tudtam a dombra felmászni, de sikerült – elégedett vagyok a bronzéremmel.

 

A végén a nagy emelkedő jelentette a legnagyobb kihívást?

Az is nagyon nehéz volt, meg az, hogy kevés idő volt akklimatizálódni a meleghez. A húsz fok nem tűnik msoknak, de a tűző napon, úgy, hogy addig nem volt időnk hozzászokni, nem volt kellemes… Igyekeztem hűteni magam, vizes sapkában futottam, ez rengeteget segített.

Milyen célokat tűzött ki a következő hónapokra?

Nincs sok esemény a versenynaptáramban, de júniusban a Kazinczy-emléktúrán a száz kilométeres távot futva szeretném teljesíteni. Továbbá a nyáron edzőmmel, Borza Helgával párosban a hatvanhárom kilométeres Ultra Tokaj–Bodrogkeresztúr–Tarcal versenyt szeretnénk lefutni. A többit majd meglátom.  

 


 

 

Legfrissebb hírek

Győzelemmel ünnepelte első maratoniját az UTH-n

Csupasport
14 órája

Mindhárom célját elérte, boldogan távozott az UTH-ról

Csupasport
2026.06.05. 14:58

Ismét a Városligetben lesz vasárnap a női futógála

Egyéb egyéni
2026.06.05. 11:06

A hatalmas hóvihar sem akadályozta meg a győzelmét a Transylvanián

Csupasport
2026.06.03. 14:10

Bódis Tamás megdöntötte a 100 kilométeres futás magyar csúcsát

Csupasport
2026.06.01. 11:05

Bejött a lassúbb taktika – aranyérem lett a jutalma

Csupasport
2026.05.27. 14:58

Sokszor elesett, mégis győzött az érzelmes jótékonysági versenyen

Csupasport
2026.05.26. 15:33

Borza Helga számára az olaszországi bronzérem felér egy arannyal

Csupasport
2026.05.25. 17:07
Ezek is érdekelhetik