Sovány, de előny: győzött odahaza a Milan!

2023.02.14. 20:50
Brahiiim Díííaz: góóóól! (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Milan 1–0-ra megverte odahaza a Tottenhamet a párharc első mérkőzésén.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Milan (olasz)–Tottenham Hotspur (angol) 1–0 (1–0)
Milánó, San Siro, 74 320 néző. Vezette: Schärer (svájci)
MILAN:
Tatarusanu – Thiaw, Kalulu, Kjaer, Théo Hernandez – Saelemaekers (Junior Messias, 77.), Krunic, Tonali (Pobega, 86.) – Brahim Díaz (De Ketelaere, 77.), Giroud, Leao (Rebic, 90+1.). Vezetőedző: Stefano Pioli
TOTTENHAM: Forster – Emerson Royal, Romero, Dier, Lenglet (Ben Davies, 81.) – Skipp, P. Sarr – Kulusevski (Richarlison, 70.), Perisic, Szon Hung Min (Danjuma, 81.) – Kane. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző:
Brahim Díaz (7.)

Telt ház előtt fogadta angol riválisát az olasz bajnoki címvédő AC Milan, amelynek szurkolói látványos élőképpel fogadták a pályára kivonuló csapatokat. Egyik fél sem volt kifejezetten jó formában a mérkőzést megelőzően: a Milan hét nyeretlen tétmeccs után tudott győzni a Torino ellen a hétvégén, míg a Spurs a Leicester elleni fájó, 4–1-es vereséggel hangolt a nyolcaddöntő első mérkőzésére.

Az olasz csapat már a 7. percben feltörte a londoni reteszt: Théo Hernandez éles szögből leadott lövését még védte Forster, de a kipattanóra Brahim Díaz érkezett, aki a kapu közepébe lőtt – Forster még ebbe is beleért, de a fiatal támadó nem hagyta annyiban a dolgot, csukafejessel juttatta a labdát hálóba (VIDEÓ ITT). 1–0

A kapott gól hamar felébresztette az első percekben elalvó „sarkantyúsokat”, akik ezzel együtt – a mezőfölény ellenére – nem tudtak igazi veszélyt teremteni Tatarusanu kapuja előtt, vagy ha mégis, a 37 éves román kapusnak nem kellett bravúrt bemutatnia. A 45. percben aztán pont Tatarusanu mentette meg a kapott góltól a milánóiakat – védte Szon lövését, majd a kipattanóra érkező Kane kapufáról levágódó labdáját kanalazta ki –, de végül a dél-koreai csatár leshelyzete miatt nem volt jelentősége az akciónak.

A szünet után folytatta a San Siro ostromát a Tottenham, de a Simon Kjaer vezette olasz védelem jól állta a sarat. Aggódni csak az ápolások miatt kellett, de sem Tatarusanut, sem Tonalit nem kellett lecserélni. A hajrába lépve aztán kétszer is betalálhatott volna a Milan, ám De Ketelaere (Perisic közreműködésével) és Thiaw is a kapu mellé bólintott – a milánói alakulat minimális, de megérdemelt előnnyel utazhat a londoni visszavágóra.

PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–BAYERN MÜNCHEN (német) 0–1 (0–0)

Ez döntött. Exrealos koprodukció.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Richarlison az ötös bal sarka előtt Danjuma passzával, szereli őt Kjaer, majd Krunic nekimegy a brazilnak a 16-oson belül... tovább! Nincs 11-es, így Richarlison jobb híján gyógyultnak nyilvánítja magát.

90+2. perc Théo Hernandez kap sárga lapot reklamálásért, Richarlison műesése után.

Hat perc lesz a ráadás.

90+1. perc Ante Rebic be, Leao le.

89. perc Leao eldönthetné, egyedül mehetne kapura Perisic jobbról érkező passzával, de a 16-os előtt pocsékul veszi le a labdát.

Tisztes haszon, idényrekord

De Ketelaere: 26 meccs az idényben, 1 árva kanadai ponttal.

Leao egyetlen kanadai pontot sem szerzett előző 6 meccsén. Giroud hármat is.

86. perc Tommaso Pobega be, Tonali elfáradt.

82. perc Dier hatról a földre fejeli a labdát Perisic bal oldali szöglete után, az onnan a bal felsőbe pattanna, de odaér a kapus.

Giroud hat kanadai pontnál tart ebben a BL-idényben, ennél többig legutóbb a nagy Zlatan jutott a klub színeiben. 9-ig, 11 éve.

81. perc Richarlison passzát Sarr jobbal a jobb alsó mellé szúrja jobbal 18-ról, középről.

81. perc Arnaut Danjuma be, Szonnak nem ment ma, Ben Davies be, Lenglet le.

80. perc Sandro Tonali ellöki Kane-t, sárga lap. Ha Krunic is kap egy sárga lapot, neki eltiltás.

79. perc MELLÉ MEGY EZ IS! Leao ad be balról ballal ismét, kissé jobbról, öt méterről Thiaw a jobb alsó mellé fejeli a labdát!

79. perc
Leao bal oldali beadását Giroud De Ketelaere elé fejeli, aki öt méterről, középről nagyon a bal alsó mellé fejeli a labdát. Perisic beleér még, így lett veszélyesebb, de így is mellé ment.

77. perc Junior Messias be, Saelemaekers le, Charles De Ketelaere be, Díaz le. Lesántikál.

72. perc Hernandez megindul a bal szélen, egyedül, de pocsék a Leao-passz, jön Forster.

A góljai felét a BL-idényben a hajrában szerezte a Tottenham. Remény II.

70. perc Kulusevskinek nem ment ma, Richarlison váltja.

70. perc Támadna a Tottenham, de Kjaer professzor ismét rendel a Megelőző szerelés tanszéken.

A Spurs az a csapat, amely a legtöbb gólt szerezte 16-oson kívüli lövésekből a BL mostani kiírásában, sőt az 5/8-as arány jelentette 63 százalékos mutatóval is idényrekorder a londoni csapat. Remény.

69. perc A sértett a kapu elé emeli a szabadrúgást, Giroud és Kalulu is belefejel 13-ról, de rosszul céloznak.

68. perc Pape Sarr felrúgja Tonalit, de újabb sárga lap nincs, meglepő módon.

63. perc Eric Dier ellöki a felezőnél Giroud-t, sárga lap.

57. perc Szon szabadrúgását felrúgja Kjaer a lebegőbe az ötösről, Tatarusanu megfogja a labdát, nekimegy Lenglet, ápolás. Hosszas.

54. perc Emerson beadását átlépi Szon, éppen jó így a labda Krunicnak. Kontra, Díaz nem tudja kicselezni a 16-os előtt Diert. Rekontra, közbelép a jobb oldalon Kjaer, Perisic nagy bánatára.

Conte karrierje során csak egyszer tudott sorozatban két idegenbeli meccsen diadalmaskodni a BL-ben. Most sem fog?

48. perc Christian Romero a felező körül bevetődve hatalmasat rúg Tonali bokájába. Minimum sárga lap... Hosszas ápolás a pályán.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Milan előző gólját a BL tavaszi idényében Kaká szerezte. 2014-ben.

Eközben a PSG és a Bayern München...

Forrás: Weltfussball

E párharc legjobb góllövője:
Steve Perryman 2

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Szon a jobb felső felé küld egy 35 méteres szabadrúgást, Tatarusanu odaér, de lesen állt előtte Romero.

Három perc a ráadás.

44. perc
Szon kapura tör Sarr passzával, kissé jobbról jobbal kapura lő, nyolcról, Tatarusanu balra eldőlve véd, Kane a lécre vágja a labdát, az onnan a gólvonal elé pattan, de már les.

A Spurs menedzsere, Antonio Conte a legutóbbi kilenc meccséből nyolcat megnyert az AC Milan ellen, az utolsó hármon gólt sem kapva!

40. perc Emerson heves földharc után labdát szerez a jobb oldalon, a beadást elrúgja becsúszva az ötösön Szon elől Saelemaekers. Perisic kornere Tatarusanué.

A Spurs korábban háromszor játszott a Giuseppe Meazzában a BL-ben, egyszer megverte a Milant, Peter Crouch találatával. Öt góljukból hármat Gareth Bale szerzett, akinek mesterhármasa 2010 októberében az Interrel szemben egyike annak a két mesterhármasnak, amelyet vendégjátékos szerzett itt a sorozatban! A másik "tettes" Rivaldo volt, 2000-ben, a Barcelona színeiben.

38. perc A beadás után Hernandez hatalmasat esik Kulusevskin, beüti a fejét is.

Új arcoktól várhatjuk a csodát a Bajnokok Ligájában.

37. perc Hernandez megkerüli a bal oldalon Romerót, a lapos, ballábas beadást kirúgja oldalra Dier.

30. perc Kane löki Kjaert, aki odakönyököl az éknek, ápolás. Hernandez nekifut Emersonnak, vitatkoznak egy jót ezen. Mindketten sokáig játszottak Spanyolországban, megvan a közös nyelv.

27. perc Saelemaekerst szerelik a 16-os előtt, de Emerson jobbal ölön lövi a labdával Tatarusanut.

25. perc Szon bal oldali, jobblábas szabadrúgását eléri fejjel az ötös bal sarka előtt Kane, de beleér a labdába fejjel Kjaer is. Szöglet. Szon beadását akrobatikus mozdulattal elrúgja Thiaw a jobb alsó elől.

21. perc Szon ívelését 14-ről ismét Dier fejelheti meg, de most méterekkel a jobb alsó mellé talál.

17. perc Kjaer elfejeli Kulusevski beadását Kane elől, közben megfejeli véletlenül Thiawot. Ápolás a pályán, két olasz máris melegít. Calabria és Gabbia.

15. perc Nagy mezőnyfölényben a vendégek, pánikszerű támadásépítés az olaszoknál. Egy olasz a hazai kezdőben.

2010 óta nem lőtt ilyen gyors gólt a Milan a BL kieséses szakaszában. Akkor Ronaldinho talált be az MU-nak.

13. perc Szon távoli szabadrúgását 12-ről a kapushoz fejeli Dier.

Díaz: 26 meccs az idényben, 5 góllal és 2 gólpasszal. A nyáron 22 millióért megvehetné a Milan, ha lenne rá pénze.

GÓLVIDEÓ ITT!

Perisic és Dier sem állt a helyzet magaslatán, Skipp és Lenglet sem helyezkedett jól.

7. PERC MICSODA GÓLLAL VEZET A MILAN, BRAHIM DÍAZ! Théo Hernández szereli a bal szélen Romerót, az ötös bal sarka elől ballal kapura lő, Forster balra vetődve véd, a kipattanót három méterről, középről a kapu közepébe lő jobbal BRAHIM DÍAZ. Ebbe is beleért még a kapus, de vetődött Díaz, a biztonság kedvéért fejelt még egyet csuka mozdulattal. 1–0!

6. perc Leao nagyokat kap, még Kulusevski is megröpteti. A volt juvéseket kifütyülték a meccs előtt.

5. perc Mezőnyharccal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fekete mezben és fekete nadrágban, az angolok tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 5 találkozó, két iksszel és 3 angol sikerrel, 2, ill. 5 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!

A Tottenhamtől a Milanhoz:
1961, Jimmy Greaves, 125 000 mai euró

Eltiltott: a londoni Pierre-Emile Höjbjerg.

Tiemoué Bakayoko, Yacine Adli és Aster Vranckx nincs nevezve a BL-re.

A hazaiaktól Zlatan Ibrahimovic, Sergino Dest, Iszmael Bennaszer, Alessandro Florenzi, Fikayo Tomori és Mike Maignan sérült, a vendégektől Yves Bissouma, Ryan Sessegnon, Hugo Lloris és Rodrigo Bentancur maródi.

Én, kispadon? (Fotó: AFP)

Serie A: vége az ötmeccses nyeretlenségnek, újra győzött a Milan...

A Tottenham Hotspur 4–1-es vereséget szenvedett a Leicester City otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. Rodrigo Bentancur az első félidőben még a vezető gólját ünnepelhette (VIDEÓ ITT!), ám a szünet után sérülés miatt le kellett cserélni.

Hogy mégsem olyan egyértelmű a mostani párharc kimenetele, azt leginkább az támasztja alá, hogy a Tottenham – nem egészen egy héttel azután, hogy legyőzte a Manchester Cityt – talán a szezonbéli legrosszabb teljesítményét nyújtotta a Leicester ellen szombaton, pedig epehólyagműtétje után visszatért a kispadra Antonio Conte, a londoniak menedzsere. Hiába szerezte meg a vezetést a csapat Rodrigo Betancour révén, az ellenfél még a félidő vége előtt berámolt hármat, majd a második félidőben bevitte a kegyelemdöfést. Az elemzők közül sokan a januári szerzeményen, a csaknem ötvenmillió euróért szerződtetett Pedro Porrón verték el a port, mondván, a jobb oldali védőn akkor ment át a Leicester támadósora, amikor csak akart, és ha nem kapja össze magát, vagy ki kell hagyni a Milan ellen, vagy ugyanaz a sors vár a Spursre, mint a King Power Stadionban.

A nemzetközi porondon rutinját vesztette már a hétszeres BL-győztes Milan, a piros-feketék a 2013–2014-es idény óta most először jutottak be az első számú kontinentális klubtorna kieséses fázisába. Arról nem beszélve, hogy az utolsó hat nyolcaddöntős szereplés alkalmával ötször elvérzetek, többek közt mostani ellenfelükkel, a Spursszel szemben a 2010–2011-es évadban. Arról a párharcról leginkább az maradhatott meg – sajnálatosan – a szurkolók emlékezetében, hogy a San Siróban rendezett első mérkőzésen a fejét vesztő Gennaro Gattuso megütötte, majd lefejelte az angolok másodedzőjét, Joe Jordant.

A sikeres BL-szereplés lehet a Milan utolsó mentsvára. Az olasz csapat produkciója harmatosnak tűnik, a Torino elleni 1–0-s győzelem csak a második volt ebben a naptári évben, a Stefano Pioli edzette csapat tizennyolc pontra került a bajnoki listavezető Napolitól, és kiesett a kupából (éppen a Torinóval szemben)...

Nincs túl jó passzban a Tottenham a Leicester elleni vereség után, de mit mondjon a Milan, amely hét nyeretlen mérkőzést követően egy kiszenvedett győzelemmel hangolt a két csapat ütközetére a labdarúgó Bajnokok Ligájában?

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MILAN–TOTTENHAM MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!