BL, F-csoport: a Sahtar elleni iksszel megvan a Celtic első pontja

2022.09.14. 20:48
Petrjak (balra) fél órát kapott a Celtic ellen (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája csoportkörének F-csoportjában a skót Celtic 1–1-es döntetlent játszott az ukrán Sahtar Doneck vendégeként annak varsói albérletében.

Az első fordulóban a Real Madridtól 3–0-s vereséget szenvedő Celtic kezdte jobban a Leipziget 4–1-re verő Sahtar elleni mérkőzést, Hatate Reo jó elfutás utáni lapos centerezése a menteni igyekvő Artem Bondarenkóról a kapuba gurult a találkozó 10. percében. A „hazaiak” az első fél óra végéhez közeledve aztán szép kontra végén Mihajlo Mudrik révén egyenlíteni tudtak, s a szünetig még egy lesgólt is fel tudtak mutatni.

A fordulás után a Celtic magasabb sebességfokozatra kapcsolt, ám hiába lőtt fordulás után tízszer is kapura, Anatolij Trubin kapusnak csak egyszer kellett védenie – az eredmény már nem változott a második félidőben, a skótok tehát megszerezték első pontjukat a mostani sorozatban.

A Sahtarnál a Ferencvárostól igazolt Olekszandr Zubkov kezdőként a 61. percig volt a pályán, míg a Fehérvártól megszerzett Ivan Petrjak ekkor lépett pályára csereként.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
F-CSOPORT
Sahtar Doneck (ukrán)–Celtic (skót) 1–1 (Mudrik 29., ill. Bondarenko 10. – öngól)