BL, C-csoport: nem hibázott a Man. City, és megnyerte a négyest

H. K.H. K.
2020.12.09. 22:58
Magabiztosan nyert a Manchester City, és továbbjutott (Fotó: AFP)
A Manchester City 3–0-ra legyőzte a Marseille-t a labdarúgó Bajnokok Ligája C jelű négyesében, a csoportkör utolsó fordulójában, ezzel első helyen zárt a kvartettben. A második helyen az FC Porto jutott tovább, amely az Olympiakoszt verte meg magabiztosan, 2–0-ra. A görögök harmadikként az Európa-ligában folytathatják.

Pep Guardiola igencsak felforgatta csapatát az összecsapásra – a manchesterieknél ezúttal Ferran Torres volt a csatár, a spanyol támadó a második félidő elején be is talált. A gólpasszt a három perccel korábban beálló Raheem Sterling osztotta ki.

A 66. percben beállt a sokáig sérült Segio Agüero, aki nem sokkal később már villant is: az argentin sztár a 77. percben egy szöglet után közvetlen közelről kotorta be a labdát a vendégek kapujába.

A végén még egy öngól is született, a Manchester City 3–0-ra nyert, és 16 ponttal az élen végzett a D-csoportban.

A négyes másik mérkőzésén az FCPorto Görögországban, az Olympiakosz ellen diadalmaskodott 2–0-ra, így másodikként zárt a kvartettben.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

C-CSOPORT
Olympiakosz Pireusz (görög)–FC Porto (portugál) 0–2 (Otavio 10. – 11-esből., Uribe 77.)
Manchester City (angol)–Olympique Marseille (francia) 3–0 (Ferran Torres 48., Agüero 77., Álvaro González 90. – öngól)