BL: véget ért a KÍ sikersztorija, a Molde jutott be a rájátszásba

R. P.R. P.
2023.08.15. 21:31
A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a harmadik kör visszavágóján a Molde hosszabbításban 2–0-ra legyőzte a Klaksvíket, így összesítésben 3–2-vel bejutott a rájátszásba.

Az első meccset Feröeren a Klaksvík 2–1-re megnyerte, tehát a norvégoknak mindenképpen rúgniuk kellett legalább egy gólt, hogy ne essenek ki 90 perc után.

A Molde korán, már a nyolcadik percben be is vette a feröeriek kapuját Wolff Eikrem révén, csakhogy les miatt elvették a találatot. A 17. percben viszont már semmi sem vehette el a norvégok gólját, amelyet Kristian Eriksen szerzett.

Így összesítésben 1–1-re alakult az állás, amit a korábban a Ferencvárost is búcsúztató Klaksvík masszívan tartott a második félidőben is. Kilencven perc után is maradt az 1–1.

A hosszabbítást azonban már nem bírta ki a KÍ: a mérkőzés 112. percében jött Martin Linnes, aki 2–0-s, összesítésben 3–2-es vezetéshez juttatta a norvégokat.

A maradék pár percben már nem változott az eredmény, a Molde 3–2-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája rájátszásába, míg a Klaksvík az Európa-liga playoffkörében folytathatja, ahol a Sheriff–BATE párharc továbbjutójával találkozik. Amennyiben ott is alulmaradna, akkor a Konferencia-liga főtábláján lesz érdekelt.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG
Molde (norvég)–KÍ (feröeri) 2–0 (K. Eriksen 17., Linnes 112.) – hosszabbítás után
Továbbjutott:
a Molde, 3–2-es összesítéssel

Arisz Limassol (ciprusi)–Raków Czestochowa (lengyel) 0–1 (Tudor 49.)
Továbbjutott: a Raków, 3–1-es összesítéssel

Maccabi Haifa (izraeli)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–1 (Pierrot 29., Szaba 45+2., David 90+3., ill. Tolic 85.)
Továbbjutott
: a Maccabi, 5–2-es összesítéssel

Sparta Praha (cseh)–FC Köbenhavn (dán) 3–3 (Birmancsevics 80., Laci 105., Olatunji 107., ill. J. Larsson 1., Claessojn 105+3., 113.) – 11-esekkel 2–4
Továbbjutott: a Köbenhavn, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel

Dinamo Zagreb (horvát)–AEK Athén (görög) 1–2 (Bulat 39., ill. Zuber 59., Galanopulosz 90.) – első mérkőzés a párharcban

Galatasaray (török)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–0 (Icardi 24.)
Kiállítva: Torreira (Galatasaray, 64.)
Továbbjutott: a Galatasaray, 4–0-s összesítéssel

NEM BAJNOKI ÁG
Topolyai SC (szerb)–Braga (portugál) 1–4
(Rakonjac 40., ill. Pizzi 8., Bruma 12., Á. Djaló 15., Al-Muszrati 20.)
Továbbjutott: a Braga, 7–1-es összesítéssel

Servette (svájci)–Rangers (skót) 1–1 (Kutesa 22., ill. Tavernier 50.)
Továbbjutott: a Rangers, 3–2-es összesítéssel

Sturm Graz (osztrák)–PSV (holland) 1–3 (Vick 26., ill. Verman 32., L. de Jong 39., Pepi 85. – 11-esből)
Továbbjutott: a PSV, 7–2-es összesítéssel

O. Marseille (francia)–Panathinaikosz (görög) 2–1 (Aubameyang 2., 45+1., ill. Joannidisz 90+10. – 11-esből) tizenegyesekkel 3–5
Továbbjutott: a Panathinaikosz, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.