Lencse gólja döntetlent ért a BL-selejtezőn

2012.08.08. 23:09
Lencse (itt még a Videoton mezében) gólt szerzett új csapatában (Fotó: NS-archív)
Véget ért a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőköre, a győztesek a BL playoffkörében folytatják, a vesztesek az Európa-liga hasonló fázisába kapcsolódnak be.

Két magyar játékos is pályára lépett a selejtezőkör szerdai visszavágóin. Az izraeli Hapoel Ironi Kirjat Smona színeiben Lencse László az első felvonáshoz hasonlóan most is a kispadon kezdte a találkozót, de csereként ezúttal is pályára lépett. A 65. percben váltotta csapata gólszerzőjét, Barak Badast, és a 90. percben ő maga is betalált (gyors kontrából 13 méterről bombázott a kapu közepébe), döntetlenre alakítva a mérkőzést.

LENCSE GÓLJA

A középpályás, Vass Ádám ezúttal is a kezdőben kapott helyet a CFR Cluj csapatában, amely igencsak megizzadt a győzelemért Csehországban, de így is biztosan továbblépett. A magyar fiút a második félidőben lecserélték.

Felépült ugyan a napokban Juhász Roland, a belga Anderlecht légiósa, de még nem lépett pályára csapata Bajnokok Ligája-selejtezőjén. Társai nélküle is fölényes győzelmet arattak. Az ismertebb csapatok közül a Celtic kényelmesen jutott tovább, a soványka hazai döntetlen után Romániában is nyerni tudott a török Fenerbahce (amelyben a duplázni tudó Dirk Kuyt vitte a prímet), a Basel még idejében feléledt az Ole Gunnar Solskjaer vezette Molde ellen.

A legkésőbb befejeződő mérkőzések közül kettő is meglepetést hozott, hiszen idegenbeli döntetlenje után hazai pályán esett ki az FC Bruges a Köbenhavn ellen, míg az egykoron sokkal szebb napokat látott szerb Partizan Beograd másodízben is vereséget szenvedett az AEL Limassoltól.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
FC Bruges (belga)–FC Köbenhavn (dán) 2–3(Figueras 24., Odjidja-Ofoe 66., ill. N. Jörgensen 61., Bolanos 78., Santin 90.)
Tj: az FC Köbenhavn, 3–2-es összesítéssel
Dinamo Zagreb (horvát)–Sheriff (moldovai) 4–0 (Vida 16., Beciraj 34., Cop 78., L. Ibánez 87.)
Tj: a Dinamo Zagreb, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Partizan Beograd (szerb)–AEL Limassol (ciprusi) 0–1 (Dosa Júnior 23.)
Tj: az AEL Limassol, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Panathinaikosz (görög)–Motherwell (skót) 3–0 (Hrisztodulopulosz 50., Mavriasz 75., Ibrahim Sissoko 83.)
Tj: a Panathinaikosz, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
F91 Dudelange (luxemburgi)–NK Maribor (szlovén) 0–1 (Mertelj 79.)
Tj: az NK Maribor, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel
Helsingborg (svéd)–Slask Wroclaw (lengyel) 3–1 (Sörum 43., 49., 67., ill. C. Díaz 30.)
Tj: a Helsingborg, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Neftci (azeri)–Hapoel Ironi Kirjat Smona (izraeli) 2–2 (Wobay 31., Imamverdijev 76., ill. Badas 50., Lencse 91.)
Tj: a Hapoel Kirjat Smona, 6–2-es összesítéssel
Slovan Liberec (cseh)–CFR Cluj (romániai) 1–2 (Sural 58., ill. Kapetanosz 45., Sougou 94.)
Tj: a CFR Cluj, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
Ekranas (litván)–Anderlecht (belga) 0–6 (Kljestan 9., Praet 31., Jakovenko 45., De Sutter 47., Molins 62., Fernando 87.)
Tj: azAnderlecht, kettős győzelemmel, 11–0-s összesítéssel
HJK (finn)–Celtic (skót) 0–2 (Ledley 67., Szamarasz 86.)
Tj: a Celtic, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
FC Basel (svájci)–Molde (norvég) 1–1 (D. Degen 75., ill. Moström 32.)
Tj: az FC Basel, 2–1-es összesítéssel
Vaslui (román)–Fenerbahce (török) 1–4 (M. Niculae 15., ill. Caner Erkin 12., Kuyt 71., 76., Sow 92.)
Tj: a Fenerbahce, 5–2-es összesítéssel