Nagy-hiba is kellett a Pana győzelméhez és csoportelsőségéhez

2008.12.09. 22:49
Anorthoszisz elleni 1–0-s győzelmével, és az Inter brémai bukásával (1–2) meglepetésre csoportelső lett a Panathinaikosz Bajnokok Ligája B-csoportjában. Athénban az egyetlen gólt Jorgosz Karagunisz szerezte – sajnos Nagy Zoltán közreműködésével. Második helyen az utolsó két meccsét elvesztő olasz bajnokcsapat jutott tovább, az UEFA-kupás helyet a Werder Bremen szerezte meg, és hiába okozott több meglepetést is az Anorthoszisz, búcsúzott a nemzetközi kupaporondról.
Clayton példát mutat: a Pana 2001–02 óta először jutott tovább csoportjából
Fotó: Reuters
PANATHINAIKOSZ–ANORTHOSZISZ

Ahhoz képest, hogy a ciprusiaknak kellett nyerni a továbbjutáshoz, a Pana kezdett erősen: az athéni zöldek tíz percig kapujuk elé szorították a vendégeket, de Karagunisz szabadrúgását kitolta Beqaj, Ciolisz meg nagy helyzetben rossz döntést hozott.

A görögökkel rendszeresen „kitoló” Anorthoszisz tíz perc után teljesen kiegyenlítetté tette a játékot, és kis híján meg is szerezte a vezetést: Laban füstölt el a bal szélen, majd tökéletes beadást tett Taher elé, aki a gyönyörű kontrát elrondította a pocsék befejezéssel, és csizmaszárral az égbe lőtt. Ez volt az első 45 perc legnagyobb helyzete.

A Pana kisebb helyzetekkel válaszolt: Manciosz beadását Beqaj fogta, Karagunisz rosszul célzott, majd Manciosz lövését az albán kapus szép mozdulattal rúgta ki a bal alsó elől. Félidőben maradt a 0–0, amely a Panának kedvezett.

A szünetben lejött a vendégek két, hosszabb sérülés után visszatért kulcsjátékosa: Dellaszt Frutosz váltotta, de számunkra jóval érdekesebb, hogy pályára lépett Beqaj helyén Nagy Zoltán is!

A volt DVSC- és Diósgyőr-kapus jól mutatkozott be: az 51. percben szép mozdulattal védte Clayton ziccerből leadott lövését. Sajnos rosszul folytatta: a 69. percben egy védelmi hiba után Karagunisz lőtt középről, a gyenge próbálkozás viszont becsapta Nagyot, és a kapu közepébe csorgott (1–0). Kapussors, no meg hazai ünnep: vezetett, és ekkor csoportelsőségre állt a Panathinaikosz!

A hátralevő időben a ciprusiaknak már nem maradt erejük támadni, a hazaiak meg nem erőltették: egy potyagól elég volt a születésnapos Henk ten Cate csapatának a továbbjutást jelentő győzelemhez – az Anorthoszisz 0–1 után már nem hitt a sikerben.

WERDER BREMEN–INTERNAZIONALE

Brémában az UEFA-kupa-helyre hajtó zöld-fehérek kezdtek jobban, de lehetőségek helyett sokáig csak Materazzi „Oscar-díjas” összeesését lehetett említeni. A 20. percben Adriano előtt adódott egy (fél-)helyzet, majd a fölényben játszó németek a 40. percben eljutottak helyzetig is: Rosenberg végül rossz labdát adott Huntnak, majd a félidő végén Pizarro lövését védte Júlio César.

A második félidő 10. percében aztán kis híján vezetést szerzett az Inter: Mancini szögletét Burdisso bólintotta rá, de Fritz a tehetetlen Wiese helyett mentett a gólvonalról. A 62. percben már nem „kis híján” volt meg a vezetés, igaz, a Werdernek: Özil távoli lövését César rossz helyre ütötte, Pizarro pedig a kapuba lőtte a kipattanót (1–0).

A 81. percben aztán Rosenberg döntött el mindent: szép bal oldali kontra után Özil passzolt középre, a svéd csatár pedig közelről köszönt be Júlio Césarnak (2–0). Ibrahimovic egy kapufás bombával még szépített (2–1), de ez sem volt elég a pontszerzésre a Mourinho-csapatnak.

Mindez azt jelentette, hogy a Pana a csoportelső, az utolsó két csoportmeccsét elvesztő Inter a második, a Werderé az UEFA-kupás hely – az Anorthoszisz meseszerű kalandja pedig 2009-ben már nem folytatódik.

BAJNOKOK LIGÁJA

Helyszín: Athéni Olimpiai Stadion, Athén
Nézőszám: 60 000
Játékvezető: Layec (francia)
Asszisztensek: Benech, Annonier (franciák)

Gólszerző: Karagunisz (69.)
Csere: Clayton h. Szalpingidisz (65.), Manciosz h. Rukavina (82.), ill. Dellasz h. Fruszosz, Beqaj h. Nagy Z. (46.), Taher h. Paulo Costa (74.)
Sárga lap: Szpiropulosz (74.), Simao (92.) ill. Szkopelitisz (33.)

Thomas Schaaf Jose Mourinho

Gólszerző: Pizzaro (63.), Rosenberg (81.) ill. Ibrahimovic (88.)
Csere: Vranjes h. Niemeyer (90.), Özil h. Jensen (92.) ill. Materazzi helyett Maxvell, Adriano h. Ibrahimovic (a szünetben), Muntari h. Balotelli (71.)
Sárga lap: Frings (28.), Fritz (84.) ill. Muntari (69.), Balotelli (89.)