Csupasport: Ki futhatja a magyarok közül a legjobb időt a Spartathlonon?

N. ZS.N. ZS.
2022.09.29. 23:27
Fotó: csupasport.hu
Pénteken rajtol a legendás verseny, amelyen mostanában csak a harmincas férfiak tudnak nyerni.

Csaknem harminc évet élt az 1991-ben győztes Bogár János 24:15:31-es „magyar” csúcsa a Spartathlonon, amelyet a verseny második magyar nyertese, Bódis Tamás 2019-ben szárnyalt túl 23:29:32-vel. Jelen állás szerint tehát Bódis az egyetlen magyar futó, aki 24 órán, vagyis egy napon belül tudott odaérni Athénból Spártába, időeredménye az örökranglista 25. helyére elég.

Bogár János 58 évesen most is rajthoz áll, de az elmúlt évek magyar dobogósai közül senki más nem indul az idei Spartathlonon, így nem valószínű, hogy ebben az évben győzelmi reményekkel vágnak neki a távnak honfitársaink. Meglepetés persze születhet, elsősorban Erős Tibor és Toldi Péter révén, és acsupasport.huterjedelmes összeállításban sorra vette, hogy a huszonöt magyar induló legjobbjainak milyen előjelekkel készülnek a versenyre.

A teljes cikk a csupasport.hu-n olvasható.