V. J. 2021.10.14 13:04 Frissítve: 2021.10.14 14:06

Atlétika: Sosem volt célom felülmúlni Carl Lewis rekordját – Allyson Felix

Allyson Felix azt nyilatkozta, sosem szerepelt a céljai között Carl Lewis rekordjának megdöntése, de mégis "elképesztő", hogy ezt sikerült véghez vinnie.

„Elképesztő, hogy én lettem Tokió legeredményesebb amerikai atlétája” (Fotó: AFP)

A 13-szoros világbajnok atléta, Allyson Felix az idei tokiói olimpián a 400 méteren nyert bronzzal és a 4x400-as váltóval szerzett arannyal összesen 11 ötkarikás érem büszke tulajdonosa lett.

A 35 éves sportoló ezzel minden idők második legtöbb olimpiai éremmel rendelkező atlétája, már csak a finn Paavo Nurmi előzi meg 12 medállal. Viszont sikerült megdöntenie honfitársa, Carl Lewis rekordját, aki összesen 10 ötkarikás érmet (9 arany, 1 ezüst) gyűjtött.

A hétszeres olimpiai bajnok futó szerdán elismerésben részesült, egyéni kategóriában az Év Női Sportolójának választotta a Nők Sportja Alapítvány.

„Elképesztő, hogy én lettem Tokió legeredményesebb amerikai atlétája, és az, hogy képes voltam megelőzni Carl Lewist. Érdekes, mert ez számomra sosem volt kitűzött cél” – fogalmazott a díjátadón a sprinter, akinek 2018-ban született meg kislánya.

„Úgy gondolom, ezzel megmutathatom a nőknek, hogy nincsenek határaink” – tette hozzá a Felix, aki az első olimpiai érmét 2004-ben, Athénban szerezte. Összesen öt alkalommal vett részt ötkarikás játékokon, hét aranyat, három ezüstöt és egy bronzot nyert az Egyesült Államok színeiben.

(MTI)

2021.10.14 16:49:41

Atlétika B. D. K.

Michelle Jenneke már a modellszakma felé is ki-kikacsingatott.

2021.09.28 23:30:22

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Befejezte a versenyzést a vb-bronzérmes gátfutó, de nem szakad el az atlétikától.

2021.09.21 22:42:06

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Arról, hogy lesz-e majd valamikor még itthon újra ugrógála, ma még csak annyit tudni, hogy sokan szeretnék, és egyfajta lobbizás is indult az érdekében.

2021.09.05 23:54:07

Atlétika MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Sohasem tett jót a sportnak, ha beleszólt a politika. A jelenség persze örök, de jó szájízt nem hagy maga után, már csak azért sem, mert alapvetően nem a sportról van szó. Csorbát is szenved a lényeg, a verseny, a játék, a balhét mindig a játékosok, a versenyzők viszik el.