MTI, R. P. 2021.07.19 16:56 Frissítve: 2021.07.19 17:46

Atlétika: óriási csúcsokat döntött a svájci – gyanús körülmények

Vélhetően időmérési problémák miatt kételyek vetődtek fel a svájci Alex Wilson 100 és 200 méteres futásával kapcsolatban.

Alex Wilson gyanús eredményeket ért el (Fotó: alex-wilson.ch)

A 30 éves sprinter az Egyesült Államokban, Atlantában előbb 9.84 másodperc alatt – az érvényes Európa-csúcson belül – ért célba 1.9 méter/másodperces hátszéllel 100-on úgy, hogy egyéni legjobbja 10.03 másodperc. Aztán 200-on 19.89-et futott, ez kilenc századdal jobb, mint az egyéni rekordja. Az idényben ezt megelőzően 10.38-as 100-as és 20.64-es 200-as ideje volt.

Wilson menedzsere elmondta, hogy a versenyző azt hitte, hogy 10.00-10.10 körüli időt futott 100-on, és nem annyit, amit a stadion kivetítője mutatott.

A két időeredménye még hitelesítésre vár.

2021.09.05 23:54:07

Atlétika MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Sohasem tett jót a sportnak, ha beleszólt a politika. A jelenség persze örök, de jó szájízt nem hagy maga után, már csak azért sem, mert alapvetően nem a sportról van szó. Csorbát is szenved a lényeg, a verseny, a játék, a balhét mindig a játékosok, a versenyzők viszik el.

2021.08.28 22:16:49

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. A ma 75 éves Bob Beamon, az atlétikatörténet legnagyobb rejtélyét hagyta reánk valószínűleg. Egy szakmailag magyarázhatatlan titkot: hogy volt képes egyetlenegyszer – mert a szenzációs eredménynek sem előtte, sem utána a közelében sem járt – ekkorát ugrani?

2021.08.13 08:52:09

Atlétika SZABÓ GÁBOR

A MAC 1896-os viadalán a baromfitenyésztőnek is első rangú brit bajnok csinálta a show-t.